italyan boya desenleri

Banyoda Marmorino Cilalı Sıva Kullanımı

Ev sahipleri her zaman en çok kullandıkları alanlara biraz özel bir şey vermenin yollarını ararlar. Banyo böyle bir alan.

Bir banyoyu vakit geçirmek için güzel bir yer haline getirmenin pek çok yolu vardır (yerden ısıtma, jakuzi ve avizeleri düşünün). Bununla birlikte, bir banyoyu dekore etmeye gelince, ev sahipleri bir renk şeması oluşturmak ve ambiyans sağlamak için duvarlarında boya veya duvar kağıdı kullanma tuzağına düşme eğilimindedir.

Boyalar ve duvar kağıtları mükemmel bir şekilde işlev görse de, karakterden yoksundurlar ve pahalı fayansları ve lüks bir küveti ucuza getirebilirler.

Lüks bir banyo yaratmak istiyorsanız, duvarlara masif taş görünümü vermek için uygulanabilen Marmorino cilalı sıva daha ince bir çözümdür. Uygulama karodan farklı olarak eksiz, derzsiz ve zariftir.

Marmorino’nun Güzelliği

Marmorino, Romalılar tarafından güzel iç mekanlar yaratmak için kullanılmıştır. Tüm Marmorino sıvalarının karışımında mermer tozu veya granit veya kireç taşı gibi alternatif bir taş tozu bulunur. Kurudukça katı taşa dönüşür.

Bu işlem, ıslak sıva karışımının havadaki karbondioksit ile reaksiyona girerek onu katı taşa dönüştürdüğünü görür. Daha sonra sıvalı yüzeyi çok parlak hale getirerek duvarlarınıza mermer veya kireçtaşı gibi masif taş görünümü verebilirsiniz.

Marmorino sıvasının güzelliği, masif taşa benzemesi ve dev levhalara ihtiyaç duymadan dekoratif taş duvarlar oluşturmanıza olanak sağlamasıdır.

Banyolarda Marmorino Sıva Kullanımı

Birkaç çeşit Marmorino vardır. En yaygın olanları Marmorino Veneziano (bu geleneksel duvar sıvasıdır), Marmorino Venezia Travertino, Marmorino Venezia ve Marmorino Naturale’dir. Islak hacimlerde Marmorino Venezia Travertino, Marmorino Venezia veya Marmorino Naturale istersiniz. Bunlar, doğal olarak gözeneksiz oldukları için ıslak alanlar için daha uygun olan farklı bir bileşime sahiptir.

Marmorino cilalı sıva ayrıca küflenmeye karşı dayanıklıdır ve temizliği kolaydır. Cilalı yüzeyde küf oluşması için çukur veya çatlak yoktur. Taş karoların aksine harç veya ek yeri yoktur. Duvarlar bir blok masif taştır.

Her duvara metalik bir ilgi vermek için metalik benekler de kullanabiliriz. Altın varak, tıpkı gümüş varak gibi parlak bir malzemedir. Parıltı, duvarlara ışıltı vermek için de kullanılabilir (iç mimarlar, göz alıcı banyolar tasarlarken bu tekniği kullanırlar).

Doğru uygulandığı takdirde Marmorino sıva sonsuza kadar sürecek. Doğru tipte Marmorino kullanıldığı sürece ıslak alanlar sorun olmaz.