Boya Sorumlusu Ne İş Yapar?

Bir boyama süpervizörü, bir müşterinin evini veya işyerini boyarken boya ekiplerini denetler. Genellikle iç ve dış olmak üzere iki ayrı alana bölünmüş olan tipik boya süpervizörü, her iki ekibi de denetleyebilir. Bir boya süpervizörünün rolü, boyanın uygun şekilde karıştırıldığından ve uygulandığından emin olmanın yanı sıra korumasız hiçbir alan kalmadığından emin olmak için tüm maskeleme alanlarını kontrol etmeyi içerir. Birçok süpervizör aynı zamanda şirket kademelerinde terfi ettirilen deneyimli boyacılardır.

Boyama, genellikle herhangi bir oda veya bina tadilatı veya yeni inşaattaki son adımlardan biridir. Boya, diğer adımlarda yapılan hataları gizleme veya örtme özelliğine sahipken, boyama adımında yapılan hatalar kolay kolay gizlenemez. Boyama süpervizörü, işlemin doğru ve hızlı bir şekilde yapıldığından emin olmak için tabloyu izler. Genellikle karışık boyayı ve duvarları test eden gözetmen, boyanın duvarları düzgün bir şekilde kaplayacak kadar kalın olduğundan emin olur. Boyama süpervizörü ayrıca sıçrama veya damlama olup olmadığını kontrol eder ve ekibi onarım veya yeniden boyama gerektiren alanlara yönlendirir.

Dış cephe boyama işlerinde, tüm dış çalıların ve çiçek tarhlarının boya damlamasına veya sıçrayan boyaya karşı uygun şekilde korunmasını sağlamak genellikle boya amirinin işidir. Aynı şekilde, sert yüzeylere boya bulaşmasını önlemek için kaldırımlar, araba yolları ve sundurma basamakları da kaplanmıştır. Bir boya ekibi bir sorunla karşılaşırsa veya müşteri tarafından belirli bir soruyla yaklaşılırsa, ekip genellikle soruyu soran kişiyi boya süpervizörüne yönlendirir. Bu, herhangi bir alanda rötuş veya yeniden boyama talep eden bir müşteri için de geçerlidir. Müşteri garanti sorunları, genellikle doğru tavsiye vermeye daha hazırlıklı olan denetçiye de yönlendirilir.

Nadiren, bir boya ekibi bir işteyken ek boya veya malzeme gerektirebilir ve süpervizör, ekibin kendisini ikmal etmesi için bir işten çekmesini sağlamak yerine tipik olarak malları ekibe teslim eder. Bazen bir süpervizör, küçük bir rötuş gerekiyorsa bir ekibi bir iş sahasına veya bir ekip üyesini alternatif bir iş sahasına nakleder. Bir boyama ekibinin amiri tipik olarak, işi tamamlayıp iş faturasını imzalamak için bittiğinde bir boyama işini inceleyecek olan son işçidir. Herhangi bir düzensizlik görülürse, gözetmen sorunu düzeltmek için yapılacak en iyi eylemi belirleyecek ve sorunu düzeltmek için bir ekip atayacaktır.