deniz kabuğu dekorasyon

Deniz Kabukları ile Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Deniz kabukları koleksiyonu bazılarına okyanus enkazı gibi görünebilir, ancak alçakgönüllü deniz kabuklarını çarpıcı bir duvar özelliğine dönüştürebileceğinizi biliyorsunuz. Deniz kabuğu toplayan insanlar, genellikle, deniz kabuğu kaplı aynalar veya resim çerçeveleri gibi hazinelerinden özel el sanatları yaratmayı severler. Daha büyük, değerli bir deniz kabuğu koleksiyonunu bir duvara sıvayarak veya bir kenarlık olarak kullanarak anıtlaştırın. Bir kabuk, ziyaretçilerin dokunmaktan keyif alacakları doğal bir dokuya sahiptir. Dış mekan istinat duvarını süsleyin veya iç mekanı deniz yıldızı, deniz kabukları ve kum doları ile süsleyin.

1. Kumu çıkarmak için deniz kabuklarını bir saat boyunca bir lavaboda veya temiz su kabında bekletin. Suya sabun veya deterjan eklemeyin.

2. Kabukları gece boyunca kuruması için güneş ışığında bir havluya yayın. Kurutma işleminin yarısında kabukları ters çevirin.

3. Kabukları dışarı çıkarın ve bir muşamba veya bir bezin üzerine koyun. Kabukları bir sprey poliüretan tabakasıyla kaplayın veya temiz, boya fırçasıyla bir sıvı uygulayın. Kabukları dekorunuzda kullanmadan önce bir ila iki saat kurumaya bırakın.

4. Temiz bir bezi nemlendirin ve duvarı silin. Duvar kirden arındırılmalıdır. Elektrikli bir matkaba bir karıştırma küreği takın ve bir birleşik bileşik küveti açın. Bileşiği yumuşak ve kremsi olana kadar karıştırın.

5. Bileşiğin bir kısmını macun bıçağıyla toplayın. Macun bıçağı bileşimini alçıpan mala üzerine kaydırın. Macunu duvara uygulayın, istenen şekli yaklaşık 1/4 inç kalınlığında yayın.

6. Küçük deniz kabuklarını sıvaya bastırın. İlginç bir görünüm için bunları tek tek veya üçlü kümeler halinde düzenleyin. İyi bir yapışma elde etmek için kabuğu 30 saniye duvara tutun. Alçı kuruyana kadar birkaç saat kurumaya bırakın.

7. Alçı yığınlarını mevcut boya şemasına karıştırmak için duvarı boyayın. Boyanın dört ila altı saat kurumasını bekleyin. Yapıştırıcı olarak sıcak tutkal kullanarak büyük deniz kabuklarını duvara yapıştırın.