duvar stencil

Ev Dekorasyonunuzu Dokulu Boya ile Güncelleyin

Ev dekorunuz bir güncelleme gerektirdiğinde, bunu kısmen dokulu boya ile gerçekleştirmelisiniz. Bunun gibi boyalar, duvarlara gerçekten benzersiz olan yenilikçi bir tasarım sağlar. Bu duvar kaplamasının geleneksel boyadan farklı olmasının yanı sıra, çeşitli uygulama teknikleri de ressamların bu boyalarla birlikte kullanılmasıyla sanatsal sonuçlar doğurmaktadır. Aşağıdaki ayrıntılarda bugün mevcut olan doku boyası türleri hakkında bilgi edinin.

Hazır Doku Boyası

Bugün, duvarlara doğrudan kovadan boyutsal bir görünüm sağlayan çok çeşitli hazır doku boyaları bulunmaktadır. Düz bir yüzey yerine yüzeyde hafif bir doku istediğinizde bunu tavanlar ve duvarlar için kullanabilirsiniz. Ancak bu boya türü uzaktan göründüğü kadar yakından bakıldığında çekici değildir. Yoğun bir inceleme altında kalacak bir etki istediğinizde, bu bilgilerdeki diğer yöntemlerden birine başvurmanız gerekebilir.

Self-Mix Versiyonu

Doku boyasının bu versiyonu ile ressamlar, duvarlarda veya tavanlarda arzu edilen etkiyi yaratmak için kum, çakıl veya diğer elementleri normal duvar boyasıyla karıştırır. Hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak özel katkı maddelerine siz ve boyama uzmanları karar verdiğiniz için bu yöntemle her türlü efekt mümkündür.

Kalın, Pürüzsüz Dokulu Boya

Yukarıdaki boyalar gibi hiçbir katkı maddesi içermeyen, kalın ve pürüzsüz bir doku boyası tercih edebilirsiniz. Malalar ve diğer aletler, bu tarz boya ile boya hala ıslakken dokuyu oluşturur. Birçok mülk sahibi, bu yöntemle sıva veya sıva görünümünü simüle eder. Amacınız daha pürüzlü bir doku olduğunda, bu boyaya bir tekstüre maddesi eklenir.

Dokulu Boyaların Yağ Bazlı ve Su Bazlı Versiyonları Vardır

Diğer ev boyalarına benzer şekilde, bu boyaların lateks veya su bazlı seçenekleri ve alkid veya yağ bazlı versiyonları ile düz, yarı parlak, saten ve parlak seçenekleri mevcuttur. Düz, uygulama sırasında oluşan kusurları gizlerken, banyo veya mutfak gibi yerlerde diğer seçenekler kadar yıkanabilir değildir. Ayrıca bu boyayı dış ve iç versiyonlarda da bulabilirsiniz. Dışarıdaki hava koşullarına maruz kalan herhangi bir alan için daima dış cephe boyası kullanın. İhtiyaçlarınıza en uygun dokulu boya türünü ideal şekilde seçin.