italyan boya fiyatları

Evinizin İçinde Suya Dayanıklı Boya Kullanmak

Su sızıntılarını ve sızmalarını önlemenin onlarca farklı yolu vardır ve en sık başvurulan yöntemlerden biri de su yalıtım boyası kullanmaktır. Bugün sizinle, su geçirmez boyaların evinizi gelecekte oluşabilecek hasarlardan nasıl kurtarabileceği hakkında konuşacağız.

Su Yalıtım Boyasının Değeri

Evinizi boya ile su geçirmez hale getirmenin değerini anlamadan önce, muhtemelen bunun arkasındaki bilim hakkında biraz bilgi edinmek isteyeceksiniz. Neyse ki, arkasında çok fazla bilim olmayan nispeten basit bir üründür. Konsepti inceleyelim.

1. Dayanıklı ve Su Geçirmez

Su geçirmez boya, tamamen su geçirmez veya sadece suya dayanıklı bir boya türüdür. Aşırı nem ve sızıntıların meydana gelme eğiliminde olduğu banyoları veya bodrumları gibi yerlerde su geçirmez boya kullanan insanları sık sık bulacaksınız. Ne sıklıkla sıcak duş veya banyo yaptığınızı düşünün ve banyonuzdaki nemi düşünün. Bu tür bir nem, geleneksel boyaya ciddi zarar verir.

2. Hasarla Savaşır

Su geçirmez boya, yukarıda belirttiğimiz nemli koşullara dayanacak şekilde yapılmıştır. Duvarlarınıza veya geleneksel boyalarınızın arkasına nem girdiğinde, birçok ciddi sağlık sorunu riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Duvarlarınızın içinde biriktiğinde nemin neler yapabileceğini düşünün. Küf ve potansiyel küf birikebilir ve bazı ciddi ve göze hoş gelmeyen sağlık sonuçlarına neden olabilir.

3. Nem Kontrolü

Su geçirmez boya bir tür sihirli kaplama değildir, ancak oldukça büyülü şeyler yapar. Düzgün uygulandığında su geçirmez boya, banyonuzda veya bodrumda nemi tutan bir conta görevi görecek ve böylece dışarı çıkmasını ve evinizin geri kalanını harap etmesini önleyecektir.

4. Sağlam ve Güvenilir

Son olarak, çok fazla yaya trafiğinin olduğu alanlarda su geçirmez boya kullanılır. Ön kapınızın yanındaki koridoru düşünün. Oradaki duvarlara sık sık dokunulur ve fırçalanır. İster ayakkabılarınızı çıkarmak için duvarı elinizle destekleyin, ister çocuğunuz boya boyunca elini takip ederek koşuyor. Su geçirmez boya sağlam ve güvenilirdir ve aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır.