duvar stencil

Farklı Boya Özel Son İşlemler ve Efektler

Deneyimli ve çok yönlü ticari boyama şirketleri, bugün ev veya ofis iç mekanlarınız için özelleştirilmiş bir boya işi sağlayabilir. Kaliteli boyama şirketleri, dayanıklı ve bakımı kolay yüzey boyalarına olan pratik ihtiyacı anlayan profesyonel boyacılardan oluşan ekipler sunar. Aynı zamanda, ev veya ofis dekorunuzu tamamlayacak ve güzelleştirecek çekici, güzel ev veya ofis duvar renkleri ve dokularına olan arzunuzu takdir ederler. Bu yetenekli, başarılı boyacılar, boyama ideallerinizi tamamen tatmin edecek iç duvar uygulamalarını seçmenize yardımcı olmadan önce gereksinimlerinizi ve özelliklerinizi tartışacaklar. Şu anda mükemmel iç duvar renkleri ve bitişleri vizyonunuzu yaratmak için çok çeşitli pratik çözümler bulunduğundan, gerçekten güvenilir ve yetenekli boyama uzmanlarıyla çalışarak arzu ettiğiniz görünüme ve ambiyansa ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

İç Duvarlar için Popüler Modern Boya Kaplamaları ve Özel Efektler

En sık talep edilen özel boya ve efektlerden bazıları şunlardır:

• Kara Tahta ve Mıknatıslı Boyalar. – Artık birçok kişi evlerine veya iş ortamlarına çalışan bir kara tahta eklemeyi tercih ediyor. Özellikle evde küçük çocuklar, alfabeyi yazma alıştırması yapmaktan, basit matematik problemleri yapmaktan veya genellikle mutfağın içinde veya yakınında bir duvara yerleştirilen aile tebeşir tahtasına çizim ve karalama yapmaktan faydalanırlar. Ebeveynler, gençler ve hanenin diğer üyeleri, birbirlerine notlar almak ve her gün veya hafta alışveriş yapmak veya “Yapılacaklar” listeleri yapmak için uygun tahtayı kullanabilirler. Boyama uzmanlarınızın size tavsiye edeceği gibi, yeni duvar tebeşir tahtanızı yaratmanın en önemli yönü, tahtanın son kat tebeşir tahtası boyasının altında güçlü, güvenilir bir manyetik astar kullanmaktır. Bu, alfabe harfleri, notlar, çizimler veya tablolar gibi mıknatıslanmış içeriği tahtanıza sabitlemek için güçlü bir manyetik etki sağlarken, uzun süreli yazma veya tebeşirle çizim için pürüzsüz, kalıcı bir tahta yüzeyi sağlar.

• Bez. – Evinizin veya iş yerinizin iç mekanlarının belirli duvarlarında yumuşak, yaratıcı dokulu bir görünüm istiyorsanız, bez boyama en iyi seçiminiz olabilir. Özellikle daha küçük odalarda ve kahvaltı köşeleri, banyolar, yardımcı odalar ve antre gibi alanlarda, bu dokulu efekt alana daha geniş, ferah bir his verebilir. Uzman boyacılarınız, bir “paçavra” boya uygulaması mı yoksa “yıpranmış” bir boya uygulaması mı seçeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. “Patlama” yöntemi, duvarın temel boya katlarının tamamen kurumasını ve ardından temiz, yuvarlanmış bir bezin son kat boya veya cila ile karıştırılmış boyaya ustaca daldırılmasını gerektirir. Daha sonra boyacılarınız, duvarın tüm yüzeyi kaplanana kadar boya kaplı bez ile duvarın yüzeylerini art arda sıvayacaktır. “Ragging off” stilini kullanırken, boya profesyonelleriniz rulo ve fırça kullanarak seçtiğiniz boyanın son katı ile duvarınızı boyayacaktır. Daha sonra, temiz, nemli, rulo bir bez kullanarak, hala ıslak olan son katı silerek duvarın tüm yüzeyinde serbest biçimli bir desen oluştururlar.

• Cilalı Sıva. – Cilalı sıva veya Venedik sıvası, duvarlarınıza birden çok kat sıva uygulayarak ve ardından her kat kuruduktan sonra elle cilalayarak elde edilen hoş bir etkidir. Çok küçük odalar veya dar alanlar bile duvarlarındaki cilalı sıvanın zevkli, hafif parlaklığıyla yeni bir canlılıkla parlayacak. Cilalı alçı duvarlar aynı zamanda çok modern dekorların bile güzelliğini ve modasını zenginleştirebilecek geleneksel bir lüks duygusu sunar.

• Eskitilmiş Ahşap Yüzeyler. – Evinizin veya ofisinizin bir veya daha fazla odasında sıcak, çekici bir ambiyans için duvarlarda eskitme ahşap kaplama kullanmak isteyebilirsiniz. Boyacılarınız ana kat boyayı uyguladıktan sonra, seçtiğiniz ahşap damar görünümünü ekleyebilirler. Bu, yağ bazlı boya ile tiner veya cilayı ustaca birleştirerek yapılabilir. Bu karışımı kesitler halinde uyguladıktan sonra ahşap damarlı bir rocker kullanarak damar görünümünü oluşturacaktır. Boyacılarınız, çeşitli tonlardaki boyalara kuş tüyü geçirerek, doğal antik ahşapta bulunan düzensiz ahşap damar oluşumlarının inandırıcı görünümünü duvarlarınıza verebilir. Bazı yüzey alanlarını çelik yünü ile ovmak da doğal bir ahşap damarı görünümüne neden olabilir.

• Ahşap Boyama. – Boyalı doğal ahşap duvarlar, belirli ev veya iş ortamlarında çok çekici olabilir. Kısmi ahşap lekeli duvarlar da çekicidir ve tamamen ahşap duvarlardan daha hızlı tamamlanabilir. Boyacılarınız gerçeğe yakın görünen ahşap damarlar ve seçtiğiniz renk boyama ile sahte bir ahşap duvar da yapabilir. Profesyonel boyama ekibiniz, ince ahşap boya katmanları uygulayarak ve yüzeyleri doğal ahşap damarlarını andıracak şekilde tekrar tekrar tekstüre ederek, gerçekten doğal ahşap görünümü vermek için iç duvar alanlarınızı tamamlayacaktır.