dış cephe italyan boya

Hava Dış Cephe Boyasını Nasıl Etkiler?

Konut, endüstriyel ve ticari binaların dış cephe boyalarının sonsuza kadar taze ve yeni kalamayacağı talihsiz bir gerçektir. Nem, kirlilik, sıcaklık, güneş ışığına maruz kalma, rüzgar ve yağmur, dış cephe boyanızın ömrünü etkileyebilir.

Türkiye sert ve kuru havasıyla bilinir ve bu nedenle, sıcak dönemlerin ve güneş ışığına sürekli maruz kalmanın konut, endüstriyel ve ticari binaların dış boyasını ne kadar etkileyebileceğini bilmek önemlidir.

Nem ve Sıcaklığın Dış Cephe Boyasına Etkisi

Boya, sıcaklık değişiklikleri nedeniyle genleşir ve büzülür, bu da boya yüzeyinde çatlak ve soyulma gibi hasarlara yol açarak binanızın eski ve yorgun görünmesine neden olabilir. Profesyonel boyama hizmetlerimiz, zamanın ve havanın binanız üzerindeki etkilerini ele almak için en iyi sonucu verecek uygun bakım çözümleri ve dış cephe boyası önererek bu sorunları giderir.

Güneş Işığının Dış Cephe Boyasına Etkisi

Boya, özellikle UV ışınlarının en yüksek olduğu sıcak İstanbul yazlarında hızla solabilir. Uzun süre güneşe maruz kalma, boyanın orijinal parlaklığını kaybetmesine veya aşırı maruz kaldığında kireçli hale gelmesine neden olabilir. Bu, boyama sözleşmenizin ömrünü önemli ölçüde azaltır. Boyama hizmetlerimiz UV koruması sağlayan boyalar kullanarak güneşin verdiği zararı en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Büyük ölçekli konut ve ticari boyama nedeniyle, dış cephe boyanızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için her zaman profesyonel bir boya kaplama şirketi seçmeniz önerilir. İstanbul genelinde apartman boyama hizmetleri, endüstriyel boyama hizmetleri ve ticari boyama hizmetleri sunan çok sayıda sektörde küçük ve büyük ölçekli projeleri başarıyla tamamladık ve yönettik.

Apartman, Konut ve Ticari Boyama İçin En İyi Hava Durumu

Dış cephe boyasının ömrü sadece boyanın kalitesine değil, boyama sırasındaki hava koşullarına da bağlıdır. Tüm Bölge Boyaları en iyi boya uygulamasını sağlamak için boya yaparken her zaman hava koşullarını göz önünde bulundurur. Kullanılan özel boya markası da sonuca katkıda bulunur, ancak genel olarak İstanbul’da büyük ölçekli apartman boyaması uygulamak için ideal hava:

10°C ile 35°C arasındaki sıcaklıklar.

Malzemeler, boyanın bozulmasını hızlandıran suya çok fazla maruz kaldığından asla yağmurda boyamayın.

Boya çok hızlı kuruyabileceğinden veya bazı boya katmanlarında kalıntılar kalabileceğinden, çok rüzgarlıyken asla boyamayın.