İtalyan Boya Nasıl Parlatılır

İtalyan boya, hemen hemen her duvara renk ve derinlik katan ince renkli sıva katmanları kullanan bir kaplamadır. Cilalı bir yüzeyin altında dönen renklerle pürüzsüz görünümü ile bilinen teknik, saatlerce dikkatli cilalamadan gelir. Geleneksel olarak mala ile elle yapılan bu cilalama, sadece sürtünme ile bitişi oluşturur. Gerekli işçilik taahhüdünü yerine getiremeyenler için daha kolay bir yol var. El tipi bir zımpara kullanarak çok kısa sürede bu ünlü parlak kaplamaya ulaşabilirsiniz.

Adım 1

Perdah yapmadan önce son kat sıvanın duvarda 24 saat kurumasını bekleyin, böylece sıvayı çıkarmazsınız. Parlatmaya başladığınızda sıva hafifçe yapışkan olmalıdır.

Adım 2

Elde tutulan bir elektrikli zımpara makinesine 600 kumlu zımpara kağıdı takın.

Adım 3

Zımpara makinesini açın ve zımpara kağıdını sıva yüzeyi üzerinde hafifçe gezdirin. Sıva yüzeyi hafif bir parlaklık kazanana ve renk derinleşene kadar duvar boyunca küçük daireler çizin.

Adım 4

Arzu ettiğiniz parlaklık düzeyine ulaşana kadar duvarı birkaç kez zımparalayın. Zımpara ile her geçiş, parlaklık seviyesini biraz yükseltecek, ancak aynı zamanda sıvadaki renk farklılıklarını da azaltacaktır.

Adım 5

Zımpara kağıdı ile son geçişi yaptıktan sonra cila kalıntılarını gidermek için duvarı temiz bir bezle silin.

İpucu: Parlatma işlemi sırasında sıvada bir oyuk oluşursa, hasarın üzerine ince bir sıva tabakası koyun ve yamayı perdahlamadan önce kurumasını bekleyin.