İtalyan Boya Nasıl Temizlenir

İtalyan boya eski bir duvar boyama tekniğidir, ancak Türkiye’de hala oldukça yenidir. İtalyan mermeri görünümü vermek için düz sıva katmanlanmıştır. Duvar kağıdı ve duvar boyası yerine İtalyan dekoratif boya uygulamak evinize ilginç ve zarif bir görünüm verebilir, ancak bu tür yüzeyler hassas ve temizlenmesi kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, yaygın ev ürünleri ile kir ve basit lekeleri çıkarmak zor değildir. İtalyan boyayı uygularken, kolay temizlik için her zaman kolay temizlenen bir yüzey kullanın.

Adım 1

Yumuşak bir bezi ılık suyla nemlendirin ve ortasına hafif bir sıvı bulaşık deterjanı sürün.

Adım 2

Sabunlu bezi herhangi bir kir veya küçük leke üzerinde çok hafifçe parlatarak bunları çıkarın. Gerekirse sabun kalıntılarını başka bir nemli bezle temizleyin.

Adım 3

İtalyan sıvasını farklı bir yumuşak bezle kurulayın.

Adım 4

Ağartıcı içermeyen bir temizleme bezi ve hafif basınçla kaplanmış duvarlardan daha zor lekeleri çıkarın. Fazla nemi temiz, kuru bir bezle silin.

Adım 5

Kötü bir şekilde boyanmış veya hasar görmüş, kaplamasız İtalyan boya duvarlarınızı profesyonelce temizlettirin ve/veya tamir ettirin.

UYARI!!!  Temizleme tavsiyeleri standart malzemeler ve uygulama için verilmiştir. Kullanılan malzemeler farklılık gösterebilir, temizlik konusunda öncelikle malzeme üreticisi ve uygulama yapan İtalyan boya firmaları ile görüşerek tavsiyelerini dikkate alınız.