italyan boya istanbul

İtalyan Boya Trendi Size Uygun mu?

İtalyan boya, eski çağlardan beri duvarları bitirmek için kullanılan bir malzemedir. Son 10 yılda büyük bir trend haline geldi ve özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bir popülerlik kazandı. Bu yazıda tasarımcıların ve ev sahiplerinin onu diğer lüks eklentilere tercih etmelerinin nedenleri bulacaksınız.

Güzel ve Zamansız Görünüm

İtalyan boya, nüanslı bir renk veren ve düz duvarlara parıldayan, genellikle bu tür pahalı malzemelere savurganlık yapmanıza gerek kalmadan taş veya mermerin estetiğini taklit eden klasik bir gelenektir. İtalyan sıva, çoğu insanın beklediğinden çok daha lüks ve çok yönlüdür. Yüz yıllık Avrupa evlerinin eski dünya estetiğini ve zarif sadeliğini seviyorsanız, Venedik sıva kendi özel ev inşa projeniz için mükemmel bir bitiş olabilir.

Evinizin Değerini Artırır

Evinizin değerini anında artırır – ister öz sermaye oluşturmak ister sattığınızda en yüksek doları almak istiyorsanız, İtalyan boya, işleri doğru yaparsanız, evin estetiğinin yanı sıra genel yeniden satış değerini de katacaktır. Değer katmak, ev için birkaç İtalyan sıva özelliğini bulmak kadar basit olabilir. Son birkaç yılda daha fazla üst düzey proje, bu yıl yatırım getirilerinde kazanç sağladı. Bu, ev sahiplerinin evleri için lüks ve kaliteli tadilatlara daha fazla önem verdiğini gösteriyor.

Doğal Malzeme

Geleneksel olarak, İtalyan boyayı özel yapan şey, tamamen doğal ürünler kullanılarak yapılmış olmasıdır. Bazı türler ayrıca mermer tozu veya diğer agregaları da içerebilir, ancak genel olarak doğadan toplanan organik bir malzemedir.

İlk olarak, tamamen doğal malzemeler kullanmak, iç ve dış mekan arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran zarif, organik bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur. İkinci olarak, doğal İtalyan dekoratif boya toksik değildir, havaya hiçbir zararlı madde yaymaz ve doğal olarak küfe karşı dayanıklıdır.

Mermer Görünümü

Mermer görünümünü elde etmek istiyorsanız ancak bütçe veya tasarım kısıtlamaları nedeniyle gerçek mermeri kullanamıyorsanız, İtalyan boya harika bir alternatiftir. Doğal özellikleri ve uygulanma şekli nedeniyle (genellikle perdahlı ince, yarı saydam katmanlar halinde), tıpkı mermer veya taş gibi göz alıcı bir bitiş ile yumuşak, topraksı bir görünüm sağlar.

Bunu akılda tutarak, İtalyan sıvası, kavisli duvarlar, sütunlar ve gerçek mermerin bir servete mal olacağı diğer geniş alanlar için özellikle mükemmel bir seçimdir.

Özelleştirilebilir

İtalyan boya, doğal veya sentetik renklendiriciler kullanılarak renklendirilebilir. Belirli bir mermerin estetiğini arıyorsanız veya ekstra yaratıcı olmak istiyorsanız, sınır gökyüzünde! Doğal, toprak tonları daha çok tercih edilse de Venedik sıvası en çok bu şekilde parladığı için burada sınırlı olmadığınızı bilin. Doğal olarak var olmayan bir renk istiyorsanız, muhtemelen onu yaratabilirsiniz.

Benzer şekilde, doku özelleştirilebilir. Venedik sıvası parlatıldığında (yukarıda bahsedildiği gibi geleneksel yöntem), sonuç muhteşem pürüzsüz bir dokudur. Bununla birlikte, daha sağlam bir hisle ilgileniyorsanız, bu da mümkündür – sadece fazladan eklenmesi gerekir.

Az Bakım İster

İtalyan boya eskimez veya solmaz ve çok dayanıklıdır. Temizlemesi de kolaydır ve bir kusur bulursanız sorunsuz bir şekilde tamir edilebilir. Küçük bir çizik yüzünden tüm duvarı yeniden sıvamak zorunda kaldığın günler geride kaldı!

Bazen, normal boya sizi ancak bir yere kadar götürebilir. İtalyan boya en iyi eski dünya çekiciliği ile tanınırken, birçok kişi pürüzsüz doku ve ince parlaklığın zarif bir şekilde modern olduğunu iddia ediyor – bu da bu bitişin gerçekten ne kadar çok yönlü olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, doğal ve uygun fiyatlı rafine, sofistike bir görünüm istiyorsanız, İtalyan boya harika bir seçenektir.