İtalyan sıva tuğla duvar

İtalyan Sıva ve Taş Kullanarak Tuğla Duvar Nasıl Yapılır

Geçmişte, bir tuğla ev inşa edildiğinde, bitmiş bir görünüm sağlamak için iç duvarları kaplamak için genellikle sıva kullanılırdı. Zaman geçtikçe sıva çatlamaya başlıyor ve bazı yerlerde duvardan düşüyordu. Bu görünümü, iç duvarlarınıza kaplama ve sıva uygulayarak çoğaltabilirsiniz.

Kaplamanın Kurulması

Duvarı ve tuğla kaplamanın arkasını dört kısım su ve bir kısım çamaşır suyu içeren yumuşak bir temizleyici ile temizleyin. Temiz yüzeyler harcın daha iyi yapışmasını sağlar.

Bir ölçü Portland çimentosu ve iki ölçü yıkanmış kumdan oluşan harcı patates püresi kıvamına gelene kadar karıştırın. Portland çimentosunu ve yıkanmış kumu 5 galonluk bir kovaya koyun ve yaklaşık dörtte üçünü doldurun. Karışıma her seferinde 1 litre su ekleyin ve mala ile iyice karıştırın. İstenilen kıvama geldiğinizde su eklemeyi bırakın. Duvara uygulamadan önce sertleşmeye başlamaması için gerektiği gibi birden fazla harç yığını yapın.

İlk kaplama tuğlasının arkasını suyla kaplayın, yüzeyi bir duvar fırçasıyla iyice ıslatın. Bu, kaplamanın kürlenirken harçtan su emmesini önler, bu da harçta çatlaklara neden olabilir.

Tuğlanın arkasına ve bir mala ile monte edildiği duvara 1/2 inçlik bir harç tabakası yayın ve yüzeyi düzeltin. Duvara bir katman ve kaplama tuğlasına bir katman yerleştirin. Duvara uygularken alt köşelerden birine yerleştirin ve tuğladan biraz daha büyük bir alanı kaplayın. Kaplama, duvarın bir tarafından diğerine, ardından tavana doğru kurulur.

Kaplamayı, harcı uyguladığınız duvara yerleştirin ve harcın daha iyi yapışmasını sağlamak için hafifçe bükün.

Kaplama tuğlalarının geri kalanını aynı işlemi kullanarak duvara takın. Gerçek bir tuğla duvarın yapacağı gibi, her tuğla arasında yaklaşık 3/8 inç boşluk bırakın. Kaplamayı gerektiği gibi ıslak bir testere ile kesin ve tuğlaları her sıraya yerleştirin. Islak testereyi kullanırken koruyucu gözlük takın.

Bir harç torbası ile tuğlalar arasındaki derzlere harç uygulayın. Bir derz aleti ile derz üzerinden geçerek derzde kavisli bir yüzey oluşturun. Harç ve harcın üretici tarafından belirtilen süre boyunca sertleşmesine izin verin.

Yüzeyi korumak için kaplamayı beton sızdırmazlık maddesi ile kaplayın. Beton yüzeyini hasardan koruyan, genellikle akrilikten yapılan bir üründür. Kaplamanın yüzeyini kaplamak için yeterli miktarda beton sızdırmazlık maddesi kullanarak kaplama üzerine fırçalayın. Çok fazla kullanırsanız, kaplamanın yüzeyini bulanıklaştırabilir ve bunun gibi bir iç projede kaplama, elemanlara maruz kalmaz.

İtalyan Sıva Kaplamanın Uygulanması

Ambalaj üzerindeki talimatları izleyerek kaplama sıvasını karıştırın. Alçı için alışveriş yaparken, duvardaki kaplama tuğlaları gibi betona uygulanabileceğinden kaplama sıvası arayın.

Harç tahtası yüzeyine su sürün. Bu, çalışırken alçıyı tutan, altında saplı metal bir tepsidir. Diğer araçlardan ayrı satılır. Tahtaya su eklemek alçının ona yapışmasını engeller.

Tahtanın üzerine iki mala alçı koyun.

Malayı tahtanın üzerinden kaydırarak sıvayı malanın alt kenarına alın.

Malayı duvarın dibine 30 derecelik bir açıyla yerleştirin. Malayı duvar boyunca yukarı doğru kaydırın, ilerledikçe duvara yaslayın. Mala duvara yaslandıktan sonra ters çevirin ve İtalyan sıva yüzeyi üzerinde geriye doğru kaydırın.

Kaplama üzerine sıva eklemeye devam edin, ancak duvardan düşen sıvayı simüle etmek için duvarın belirli alanlarını çıplak bırakın. Malanın kenarı ile sıvada çatlaklar oluşturun. Alçının üretici tarafından belirtilen süre boyunca sertleşmesine izin verin.