italyan-boya-vurgu-duvar

İtalyan Sıva Tasarımları

Yüzyıllardır kullanılan sıva, son yıllarda yeniden canlandı. Şimdi en popüler tasarım trendlerinden biri olan, keyfini çıkarabileceğiniz çeşitli İtalyan sıva tasarımları var.

İtalyan sıva tasarımının zamana direnmesini sağlayan belki de çok yönlülüğüdür. Rakipsiz bir uyarlanabilirlik seviyesi ile sıva, herhangi bir iç tasarımı geliştirmek için kullanılabilir. Eko ve klasikten art deco ve modern minimalizme; İtalyan sıvası, aklınıza gelebilecek hemen hemen her tasarıma uygundur.

Ancak, sıva tasarımlarını bu kadar popüler kılan sadece çok yönlülükleri değildir. İtalyan sıvaları, bir dizi harika finisaj sunmanın yanı sıra son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Gerçekten de, boya veya duvar kağıdı gibi alternatif seçeneklerden daha uzun ömürlü olması için sıva tasarımlarına güvenebilirsiniz.

Ayrıca dayanıklılığı, sıva tasarımlarının yoğun trafik alanlarında iyi çalışmasını sağlar. Konutlardaki yoğun koridorlardan kurumsal ofislerdeki hareketli lobilere; İtalyan sıvası, yüksek düzeyde yaya trafiği ve sürekli kullanım ile başa çıkabilir.

Bunu akılda tutarak, iç tasarım trendlerinde sıva tasarımlarının temel bir özellik olması şaşırtıcı değil. Bu yıl kendi tasarım seçimlerinizi geliştirmek için İtalyan sıva tasarımlarını nasıl kullanabileceğinizi keşfetmek için, en iyi İtalyan sıva tasarımları topluluğumuza bir göz atın…

Özellik Sıvası

Bir odada bir odak noktası oluşturmak istiyorsanız, sıva tasarımları gitmenin yoludur. İtalyan sıvasını tüm duvarı veya hatta tüm mülkü kaplamak için kullanabilirsiniz, ancak çarpıcı özellikler oluşturmak için de kullanılabilir.

Birçok iç mimar, İtalyan sıvasını en iyi şekilde sergilemek için sessiz duvarlarda cesur şekiller seçti. Örneğin, boyalı bir duvar düz bir yüzey sağlıyorsa, sıva tasarımları doku ve derinlik sunarak onu iyileştirebilir.

Ayrıca mevcut tasarım tercihlerinizi sıvama tasarımları ile tamamlayabilirsiniz. Mevcut kaplama ve renk yelpazesi, tasarım seçimlerinizi geliştirmek için sıva desenleri kullanmak söz konusu olduğunda gerçekten hiçbir sınırın olmadığı anlamına gelir.

Pek çok tasarımcı en başından beri sıva tasarımları kullanıyor olsa da, bir odanın estetiğini tamamen yenilemeden değiştirmek istiyorsanız, İtalyan sıvasını da tercih edebilirsiniz. Ortamınızı yeniden tasarlamak veya yenilemek istiyor ancak tam bir yeniden dekorasyon yapamıyorsanız, yepyeni bir his yaratmak için İtalyan sıva özelliklerini eklemeyi düşünün.

Çerçevesiz Kapılar

Gördüğünüz kapının %99’u bir kanat veya kapı pervazıyla çevrilidir. O kadar yaygınlar ki onları fark etmeyebilirsiniz bile ama bize güvenin, oradalar. Ancak yenilikçi sıvama tasarımları ile standart kapı sövelerini ortadan kaldırabilir ve tamamen farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Çerçevesiz kapılar tipik bir kapı pervazına sahip değildir. Adından da anlaşılacağı gibi, görünür bir çerçeveye sahip değiller. Aslında, duvarla tamamen aynı hizadalar, bu nedenle dışarı çıkıntı yapan herhangi bir çerçeve veya eşik yok.

Kapılarınızın her zamanki gibi işlevsel olmasını sağlamak için çerçevesiz bir kapı bir kanat içerir. Monte edildiğinde, kanat kapı aralığının içine oturacaktır, bu nedenle kapı asıldığında ve kapatıldığında görünmeyecektir.

Çerçevesiz kapılar, iç mekanlarda daha popüler olmalarına rağmen, hem dış hem de iç kapılarda kullanılabilir. Mütevazı stilleri nedeniyle İtalyan sıva tasarımları ile son derece iyi çalışır.

Son derece minimalist bir tasarım yaratmak istiyorsanız, örneğin çerçevesiz bir kapı ve İtalyan sıvası, tamamen kusursuz bir bitiş sağlar. Gerçekten de, etkiyi artırmak için sıva tasarımlarını kapıya dahil edebilirsiniz.

Ancak çerçevesiz kapılar ve İtalyan sıvaları sadece çağdaş iç tasarım için uygun değildir. Rustik veya geleneksel bir tasarımı tercih ederseniz, çerçevesiz bir kapı ve alçı kombinasyonu aradığınızı sağlayabilir. İtalyan sıvası, rustik bir his yaratmak veya sağlam, levha duvarlar ve tarihi mimari görünümü vermek istediğinizde ideal olan olağanüstü doku ve derinlik sağlayabilir. Çerçevesiz bir kapıyla birlikte bu özellik, bir özelliğe karakter kazandırır ve kıskanılacak bir görünüm sağlar.

Concrete Couture

Beton, heyecan verici bir iç tasarım trendi, ancak üzerinde çalışılması zor bir malzeme olabilir. Somut bir görünüm kazandırmak için tasarlanmış karolar ve boyalar olsa da, bunlar size her zaman aradığınız görünümü vermez. Ayrıca betonu tasarımınıza dahil ettiğinizde mekanınızı matlaştırma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ağırlıklı olarak endüstriyel tasarımla ilişkilendirilen beton, iyi yapıldığında her ortama harika bir katkı olabilir.

Bu birinci sınıf iç tasarım trendinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, İtalyan sıva tasarımları bir dizi seçenek sunar. İtalyan sıvası beton görünümü verebilirken, birçok ev sahibinin betonla çalışırken düştüğü tuzaklardan kaçınacaksınız.

Örneğin, İtalyan sıvası ile tasarımınızın dolu veya eksik canlılık hissi verme riski yoktur. Beton bir yüzey oluşturmak için sıva tasarımları kullandığınızda, istediğiniz kadar doku ve derinlik katabilirsiniz. En parlak sıva tasarımları bile derinlik yanılsaması verir, bu nedenle gerçekçi bir beton yüzey oluşturmak istediğinizde kullanmak için ideal malzemedir.

Betonu düşündüğünüzde, muhtemelen sert çizgiler, dikdörtgen ve kare plakalar düşünürsünüz. Gerçekten de, bu etkiyi yaratmak için İtalyan sıvaları kullanılabilir. Bununla birlikte, beton iç mekanınızı yumuşatmak için sıva tasarımları kullanmak, bir odadaki atmosfere benzersiz bir dokunuş katabilir.

İtalyan sıvası, köşeler veya eğrilerle sınırlı değildir, bu nedenle herhangi bir odayı güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Formüle edilmiş şekillere yapışmak yerine, daha yumuşak bir beton stili oluşturmak için yenilikçi sıva tasarımlarını kullanabilirsiniz. Bu, potansiyel olarak sade bir tasarım trendini, iç mekanlarınız için kullanıcı dostu bir seçeneğe dönüştürür ve size keşfetmeniz için sonsuz seçenekler sunar.