italyan-boya-vurgu-duvar

Geleneksel İtalyan sıvası, son derece cilalı, zarif mermeri andıran doğal kaplamasıyla bilinir. Bu nedenle, genellikle dekoratif efekt için iyi bir şekilde kullanılır, çarpıcı özellikli duvarlar ve muhteşem merdivenler oluşturur. Ayrıca, birçok seçkin evde bir Venedik alçı şöminesi görmek alışılmadık bir durum değildir.

İtalyan Sıva Nerede Kullanılabilir?

Venedik cilalı sıva, duvarlar ve tavanların yanı sıra merdiven boşlukları, kemerler ve sütunlar gibi kavisli yüzeylerde büyük etki için kullanılabilir.

Bu kireç bazlı kaplama en iyi gözenekli yüzeylere yapışır ve uygun şekilde hazırlanmış tuğla, çimento levha, alçıpan ve betona uygulanabilir. Önceden boyanmış yüzeylerde de kullanılabilen belirli Venedik sıva türleri vardır.

Sert, dayanıklı bir cilaya kadar kuruyan cilalı sıva, çarpıcı bir karakter derinliği sunar. Suya maruz kaldıktan sonra çabuk kuruması da pratiktir. Cilalı sıva küflenmeye karşı dayanıklıdır, yüzeyin arkasında asla nemi tutmaz, banyolarda ve havuz kenarlarında kullanım için idealdir. Derin dokulu seçeneklerden ultra pürüzsüz yüzeylere kadar geniş bir olasılık yelpazesi ve aralarından seçim yapabileceğiniz tam bir kaleydoskop renkli yıkama ile bu ürünün çok yönlülüğü gerçekten sonsuzdur.

Yüzyıllardır kullanılan ve antik Roma zamanlarına dayanan Venedik sıvası, gelenekselden en çağdaşa kadar her türlü iç mekanı tamamlar. İster ticari bir alana hayat veriyor, ister bir dönem mülkünü restore ediyor olsun, cilalı sıva ile yapabileceğiniz gerçekten çok şey var.

Venedik Sıva Özelliği Duvarlar

İtalyan sıvası, zarif ve ince pastel tonlardan ultra koyu kırmızılara, mavilere, yeşillere ve hatta siyahlara kadar çok çeşitli renklerde mevcut olduğundan, özellikli duvarlar oluşturmak için kullanmak için her fırsat var. İç mekan uzmanları, ev ortamlarında bölge ayırıcılar veya medya duvarlarından ticari lobiler veya resepsiyon alanlarındaki göz alıcı tanıtım panolarına kadar her şeyi oluşturmak için sıklıkla kullanır.

Olasılıklar gerçekten sonsuzdur. Özel duvarlarınız için İtalyan cilalı sıvayı seçtiğinizde, şablonlu duvarlardan logo markalamaya, metalik kaplamalardan sedefli efektlere kadar, sonuçlar muhteşem olacaktır.

Venedik Sıva Merdivenleri ve Sütunları

Venedik sıvası çok esnek olduğundan, merdivenlerde ve merdiven boşluklarında ve düz veya dokulu sütunlarda kullanım için mükemmeldir. Hemen hemen her kavisli yüzey cilalı sıva ile kaplanabilir.

Birçok üst düzey kuruluş, çevrenin geri kalanıyla güzel bir kontrast oluşturan muhteşem merdivenleri sahnelemek için cilalı sıva kullandı.

Dünyanın dört bir yanındaki restoranlar, oteller ve kurumlar bu tür özelliklere ev sahipliği yapıyor ve cilalı sıva, mermer veya Traverten gibi doğal taş görünümünü taklit edecek şekilde uygulanabildiğinden, geleneksel ve dönem binaları için mükemmeldir.

Şömine Çevresi veya Baca İçin Venedik Sıva

Venedik cilalı sıva, şömineler, şömine rafı ve baca göğüsleri için mükemmel bir seçimdir. Doğal kireç tabanı, aşırı ısıya iyi tepki verdiği anlamına gelir ve bu tür ortamlarda kullanım için mükemmeldir.

Dönem tarzı bir evde ya da muhteşem bir kurumsal toplantı odasında, ultra pürüzsüz, mermer benzeri mat ya da saten, ya parlak beyazda ya da çevreye uyum sağlamak için birçok zarif tondan birinde tamamlanmış büyük bir şömine hayal edin.

Bu özel Venedik cilalı sıva seçiminin esnekliği, çeşitli dokuların mümkün olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bir baca göğsü özelliği yapmak istiyorsanız, onu gerçekten öne çıkarmak için çarpıcı bir gölgede dalgalı bir yüzey tercih edebilirsiniz.

Özel bacalar ile güzel çalışan bir başka olasılık da, cilalı sıvadır.

Bu, eşit derecede pürüzlü bir his verecek şekilde uygulanan doğal görünümlü, dokulu bir kaplamadır. Sürüklenen cilalı sıva, renk yoğunluğundaki ince ama etkili varyasyonları ile gerçek derinlikte bir görünüm yaratır.

Zanaat, yıllar boyunca yıpranmış eskitilmiş taşların doğal bir etkisine yol açan yönlü bir kaplama ile uygulamada yatmaktadır. Bu, belki de açık baca özelliği veya bir kütük brülörü barındıran inglenook ile kır evleri gibi rustik özellikler için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca tuğla şömine çevreleri ve aslında çoğu malzeme türü üzerine Venedik sıvası uygulamanın çoğu zaman mümkün olduğunu akılda tutmakta fayda var. Bu nedenle, temel alt tabaka olarak neyle çalışmanız gerekiyorsa, genellikle vizyonunuzda geri kalmayacaksınız.

Ticari veya konut iç projeniz için mükemmel dekorasyonu mu arıyorsunuz? Çarpıcı bir merdiven, etkileyici bir duvar, şık bir sütun veya özel bir şömine, Kale Mimarlık uzmanlığı ve işçiliği sayesinde aradığınız her şeyi bizde bulacaksınız.