italyan boya fiyatları

Kış Dekorasyonu İçin İtalyan Sıva

Kış ayında evinizi dekore etmek, çevrenizde devrim yaratmanın ve Yeni Yıla hazırlanmanın harika bir yolu olabilir. Dekorunuz için harika bir arka plana sahip olmanın yanı sıra, yeni yılın tadını çıkarabileceğiniz çarpıcı yeni bir tasarımınız olacak.

Elbette projelerinizi dikkatli seçmek isteyeceksiniz. Evinizi genişletiyor veya çatınızı değiştiriyorsanız, kış mevsimi bu işleri üstlenmek için en iyi zaman olmayabilir.

Daha düşük sıcaklıklar ve artan yağmur ve karla birlikte, evinizi hava koşullarına maruz bırakan her şey ilkbahara kadar bırakılır.

Ancak iç dekorasyon söz konusu olduğunda, kış mevsimi size tasarım seçeneklerini keşfetme ve siz ve aileniz için ısmarlama bir ev ortamı yaratma özgürlüğü verir.

Yeni Dekorunuzu Seçmek

Evinizi yenilemek, seçtiğiniz dekora bağlı olarak zaman alan bir iş olabilir. Aralık, en yoğun aylardan biri olabilir ve muhtemelen üstesinden gelmeniz gereken bir etkinlik takviminiz olacak. Neyse ki, bunun iç tasarımınızı geliştirmenizi engellemesine gerek yok.

Çarpıcı sonuçlar veren ancak uygulanması minimum zaman gerektiren tasarım seçeneklerini seçerek, evinizi en az telaşla yeniden dekore edebilirsiniz.

Özellikle İtalyan sıvalar, nispeten az değişiklikle benzersiz ve yüksek kaliteli bir yüzey sunar. Aslında, en kaliteli malzemeleri ve işçiliği tercih ettiğinizde dekorasyon süreci çok daha basit hale getirilebilir.

Sonsuz renk ve doku seçenekleri ile İtalyan sıvalar, herhangi bir tasarımı veya temayı tamamlamak için kullanılabilir ve bu da onları konut kullanımı için mükemmel kılar. İster endüstriyel şıklığı tercih edin, ister geleneksel tasarımı tercih edin; ihtiyaçlarınıza uygun cilalı sıvalar bulacaksınız.

Doğru İtalyan Sıvayı Bulmak

Evinizi dekore ederken, duvarlarınıza koymayı seçtiğiniz şey, iç tasarımınız üzerinde en büyük etkiye sahip olacaktır.

Pek çok insan evde cilalı sıva kullanmanın olanaklarından habersiz olduğundan, biraz sönük boya veya duvar kağıdı seçenekleriyle sıkışıp kalıyorlar. Her iki seçenek de ülkedeki birçok evde bulunurken, uygulamalarında oldukça sınırlıdır.

Dekorunuzu geliştirmek ve ısmarlama bir sonuç elde etmek istiyorsanız, cilalı sıva tam olarak aradığınızı sunabilir. Bununla birlikte, cilalı sıvalar söz konusu olduğunda, iç tasarımınız için doğru seçeneği bulmak çok önemlidir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok seçenek olduğu için, mevcut çeşitli seçenekleri anlamak önemlidir.

Rustik Çekicilik

Rustik tasarımlar rahatlığa öncelik verir, bu nedenle kış tadilatı için idealdir. Aralık ayında yeniden dekore ederken, sıcaklık ve rahatlamaya ilham veren davetkar odalar yaratmak isteyeceksiniz.

Kısa kirişler, İskandinav şıklığı, odun brülörleri, örtüler ve battaniyeler rustik yaşamın temel unsurlarıdır, ancak tadilatınızı diğerlerinden nasıl ayırabilirsiniz?

Dokulu İtalyan sıva, rustik inzivanız için ideal bir temel sağlayabilir. Traverten cilalı sıvanın doğal görünümü, doğal bir taş duvarın görünümünü ve hissini yeniden yaratırken, size sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak için ihtiyacınız olan renk derinliğini verir.

Uygulandıktan sonra traverten cilalı sıva yırtılır ve daha fazla derinlik ve doku kazandırmak için perdahlanır. Sonuç olarak, renk tek bir ton yerine iki hatta üç tonda görünür.

Bu, geleneksel veya rustik bir ortam yaratırken fevkalade çalışır, özellikle de genellikle boya ile elde ettiğiniz düz, cansız yüzeyden uzaklaşmak istiyorsanız.

Alternatif olarak, daha eski bir his yaratmak için sürüklenen cilalı sıva kullanabilirsiniz. Yıpranmış taş hissini yeniden yaratan, sürülmüş cilalı sıva, gizli oturma odaları, rahat oturma odaları ve rustik yatak odaları için idealdir.

Kireç esaslı bir ürün olarak, sürüklenen cilalı sıva, bazı renk varyasyonları sunar; bu, iç tasarımınızı ısmarlama bir his yaratmak için kullanıyorsanız iyi sonuç verir. Hiçbir iki sıva aynı bitişi vermez, bu nedenle tadilatınızın sizi farklı kılacağından emin olabilirsiniz.

Sürüklenmiş cilalı sıvaya nihai bitişini vermek için renkli yıkamalar kullanılır ve hedeflediğiniz herhangi bir renk şemasını geliştirmek için kullanılabilirler. Sıvanın yüksek dokulu hissi ile birleştiğinde, cilalı cilalı sıvayı tercih ettiğinizde, herhangi bir yerde gerçekçi bir rustik saklanma yeri oluşturabilirsiniz.

Çağdaş Tarz

Modern tasarımı tercih ediyorsanız, çağdaş minimalizmin zarif çizgilerini ve pürüzsüz dokularını birleştirmek isteyebilirsiniz. Eğer öyleyse, pürüzsüz cilalı sıvanın doğal taş kaplaması tam olarak aradığınız şeydir.

Büyük ölçüde tekdüze renkte, sıvadaki minimum varyasyonlar, sıvanın sunduğu renk akışını kesintiye uğratmadan derinlik katar. Her ortamda mükemmel olan pürüzsüz cilalı sıvalar, çarpıcı bir renk yelpazesine sahiptir.

İster şenlikli bir dut, ister zengin kırmızı, soğuk mavi veya nötr krem tercih edin, ihtiyaçlarınıza uygun pürüzsüz cilalı sıva bulacaksınız.

Çağdaş tasarım için özellikle popüler bir seçenek metalik cilalı sıvadır. Taban sıvasına metalik elemanlar ekleyerek gerçekten eşsiz bir yüzey oluşturabilirsiniz. Alçıyı oluşturmak ve uygulamak için hazır bulunan yetenekli bir usta ile sonuçlar eviniz düşünülerek tasarlanmıştır.

Dramatik, göz alıcı bir görünüm elde etmek için metalik öğeleri geliştirme veya daha incelikli, zarif bir metalik görünüm elde etme seçeneğine sahip olacaksınız.

Bu Kış Evinizi Dekore Edin

Evinizi güzelleştirmek için cilalı sıva kullandığınızda, seçenekleriniz kesinlikle sınırlı değildir. Mat, saten ve parlak yüzeyler cilalı taş kullanılarak elde edilebilir, böylece yatak odalarınız, banyolarınız, oturma odalarınız, mutfaklarınız, yemek odalarınız ve koridorlarınız için mükemmel seçeneği bulabilirsiniz.

Dahası, belirli mimari özellikleri vurgulamak, alçı türlerini birleştirmek ve genel bitişi geliştirmek için bantlama gibi yenilikçi tasarım yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Sonsuz doku, renk ve kaplama seçenekleriyle cilalı alçı, ev dekorunuz üzerinde tam kontrol sağlar.