italyan boya tv ünitesi

En İyi Oturma Odası Dekorunu Nasıl Seçerim?

Oturma odası, genellikle evde en sık kullanılan odalardan biridir. Doğru duvar dekorunu seçmek, sanatın boyutu, fiyatı, rengi ve çekiciliği hakkında düşünmekten ibarettir. Oturma odası düzeni ve tavan yüksekliği de kararda rol oynayabilir. En iyi sanat tipik olarak odayı bir araya getirecektir, bu nedenle mevcut temalarla uyumlu bir dekor seçmek de önemlidir.

Salon duvar dekoru seçiminde ilk adım, ne kadar büyük olması gerektiğini değerlendirmektir. Bu, satın alınacak dekorasyon türünü seçerken yardımcı olabilir. Büyük boyutlu mobilyalı ve yüksek tavanlı odalar genellikle daha büyük sanat eserlerini gerektirirken, daha küçük odalar büyük sanat eserlerine boğulabilir ve bunun yerine bir dizi daha küçük parça ile daha iyi görünebilir.

Ardından, en çekici olan oturma odası duvar dekorunun türüne karar verin. Resimler, fotoğraflar, duvar çıkartmaları, duvar resimleri, aynalar, aplikler ve 3D sanat dahil olmak üzere birçok türü vardır. Bazı insanlar sadece bir dekor tipi kullanmaya hazır olabilirken, diğerleri bir stil kombinasyonunu denemeye açık olabilir.

Duvara asılacak sanat eseri sayısı, genellikle seçtiğiniz dekor türüne bağlıdır. Daha geniş bir alan için birden fazla parça sığabilir. Duvar dekorunun toplam boyutu her zaman boş alanın boyutuna karşılık gelmelidir. Örneğin, geniş bir alanda, bir fotoğraf koleksiyonu veya birkaç 3B sanat eseri iyi bir seçenek olabilir. Başka bir seçenek de büyük bir tablo veya duvar çıkartması kullanmaktır.

Şömine gibi orta bir alanda, birbirinden aralıklı iki aplik güzel bir odak noktası oluşturabilir. Biraz daha büyük görünmesi gereken bir oda için büyük bir dekoratif ayna kullanmak çok daha büyük bir alan yanılsaması verebilir. Şanslar, küçük bir alanda sadece bir dekor parçası için yer olacaktır.

En iyi oturma odası duvar dekoru, tipik olarak odadaki diğer renk ve desenlerle eşleşecektir. Tam olarak eşleşmesi gerekmez, ancak onunla çakışmamalıdır. Örneğin, tamamı nötr renklerden oluşan bir oturma odasında koyu renk bir duvar dekoru almaktan kaçının; Oda belirli bir baskıya sahipse, benzer bir tasarıma sahip duvar sanatını tercih edin.

En iyi salon duvar dekorunu seçmek genellikle kişisel tarzı yansıtan dekor seçimine bağlıdır. Parçaları sadece bir odaya ait oldukları için seçmekten kaçının – onları bir ifade biçimi olarak da seçin. Evde sık kullanılan bir odanın duvarı gibi göze çarpan bir alana sahip olmak, bunun mutluluk veya ilham gibi olumlu duygular uyandıran bir şey olması gerektiği anlamına gelir.