italyan boya desenleri

Ticari Binalar İçin Parlak Cilalı Sıva

Cilalı sıva veya Venedik sıvası, herhangi bir duvarı inandırıcı bir şekilde masif taşa benzeyen bir duvara dönüştürebilir.

Tüm saf Venedik sıvaları, kireçtaşı tozu ve su karışımıdır. Karışım kurudukça havadaki karbondioksit ile reaksiyona girer ve tekrar katı kireçtaşına dönüşür (bu nedenle çekiçle vurursanız kaya gibi parçalara ayrılır).

Venedik sıvası kuruduktan sonra elle veya makineyle parlatılabilir ve bu işlem yüzeyi çok parlak, mermer benzeri bir yüzeye dönüştürür. Ayrıca sıvanın benzersiz özelliklerini ortaya çıkararak hiçbir duvarın aynı olmamasını sağlar.

Beş yıldızlı oteller, lüks perakende mağazaları ve galeriler gibi üst düzey ticari alanlar ve mülkler için, çok parlak cilalı sıva, duvar kağıdı ve boyaların boy ölçüşemeyeceği bir lüks algısı sağlayarak bir prestij etkisi sağlar. Masif taş pahalı ve özeldir – ve cilalı sıva, pratik uygulamada bir görünüm sağlar.

Ticari Mülkler İçin Fikirler

Çok parlak cilalı sıva dayanıklıdır, işlevseldir, az bakım gerektirir ve her türlü uygulamaya uygundur. Aynı zamanda su geçirmezdir. Bu, müşteri banyolarından yemek alanlarına kadar ticari bir alanda her yerde güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Taş İçeriği

Saf Venedik sıvaları, kireçtaşı tozu ve su karışımı olmasına rağmen (ve bu nedenle kuruduğunda katı kireçtaşına benzer), bunun yerine mermer tozu veya granit tozu ile cilalı sıva da yapılabilir. Bu, kireç duvarlarla aynı yüksek parlaklığa kadar cilalanabilen katı mermer veya granit duvarlar yapma etkisine sahiptir.

Parlatma

Cilalı sıva, istediğiniz herhangi bir seviyede cilalı kaplamaya sahip olabilir. İnce, mat bir yüzey ile doğala yakın bir durumda bırakılabilir veya saten bir yüzey elde etmek için hafifçe parlatılabilir (bu, %30 parlaklığa sahip olacaktır). Lüks mekanlar için, ışığı yansıttığı ve ferahlık algısı sağladığı için çok parlak ayna benzeri bir kaplama açık ara en popüler seçimdir.

Renkler

Islak karışım, ince veya güçlü bir renge sahip taş duvarlar oluşturmak için doğal veya yapay pigmentlerle renklendirilebilir. Pembemsi duvarlar oluşturmak için genellikle kırmızılar eklenir, ancak açık gri duvar taleplerinde de bir artış gördük. Bu, markanızın renklerine veya iç tasarım temanıza uygun duvarlar yapmak için iyi bir fırsat.

Metalik Elementler

Islak sıva karışımı ayrıca metalik altın veya gümüş benekleri içerebilir. Bunlar, metalik bir kontrast sağlamak için ışığı çok parlak cilalı sıvadan farklı bir şekilde yansıtır. Ayrıca zaten lüks olan bir sıvayı daha da lüks hale getiriyorlar. Diğer bir seçenek de, bu kadar uygun fiyatlı bir ürün için şaşırtıcı derecede lüks bir his uyandıran sim.

Altın ve Gümüş Tonları

Cilalı sıvaya doğal ve yapay renk pigmentleri ekleyebildiğimiz gibi metal tozları ve tozu da katabiliriz. Bunlar çok pahalı duvarlar oluşturur, ancak onları cilalamak, taş ve metal arasında çarpıcı bir geçiş yaratır. Bu, en iyi şekilde yukarıdaki kemerler ve sütunlar gibi özellik ayrıntıları için kullanılır.