italyan boya toskana

Toskana Renkleriyle Nasıl Dekorasyon Yapılır?

Toskana’dan ilham alan dekorasyon, evde yaratması kolay, zamansız bir stildir. Toskana’nın sıcaklığını dekor, mimari vurgular ve renklerle evinizde yakalayabilirsiniz. Bu tarzda inşa edilmiş oturma odaları ve harika odalar genellikle büyük bir taş şömine ve müthiş mimari özellikler içerir. Toskana’yı yansıtan mimari detaylar arasında ağır ahşap kirişler, duvarlardaki gömme nişler ve boyalı duvar uygulamaları yer alır. Bu tarzdaki dekoratif aksesuarlar arasında demir, şarap esintili ve sıcak ahşap vurgular bulunur.

Toskana’nın sıcaklığı ve rustik cazibesi, rahat ama zarif bir ev için mükemmel bir dekorasyon fikridir. Toskana tarzı, rahat bir yaşam için mükemmel bir uyum olan doğal yüzeylerle sabitlenmiştir Toskana tarzı bir mutfak davetkardır ve arkadaşlarınızı burada toplanmaya davet eder ve evinize Toskana’nın renklerini eklemek için mükemmel bir yerdir. Toskana tarzı bir oda yaratmanın anahtarı doğal yüzeyler ve mimari detaylar olsa da, bu tarzı en iyi yansıtan Toskana’nın renkleridir.

Toskana Mükemmel Dekorasyon ve Renk İlhamıdır

Toskana’dan ilham alan renk paletinizi seçmeden önce, bu sıcak ve görsel olarak büyüleyici bölge hakkında biraz daha bilgi edinmek faydalı olacaktır. Toskana, İtalya plajları, tarım arazileri, üzüm bağları ve zengin bir sanat tarihi içeren bir bölgedir. Toskana’nın renkleri sıcak manzara, coğrafya ve ekinlerden ilham alır. Ayçiçeği sarısı, zeytin yeşili ve patlıcan gibi renk isimleri Toskana tarlalarının renklerini yansıtır.

Renklerin çoğu yiyeceklerden elde edildiğinde, Toskana tarzı dekorun çoğunun mutfak ve yemek odası etrafında dönmesi şaşırtıcı değil. Toskana’nın başkenti Floransa, zengin sanat tarihi nedeniyle genellikle “İtalya’nın sanat sarayı” olarak anılır. Sanata olan bu bağlılık, zengin tablolar, duvar halıları ve çarşaflar aracılığıyla Toskana tarzı dekorasyona yansır. Alçı duvar uygulamaları ve trompe l’oeil duvar resimleri, Toskana esintili evinize özgünlük ve stil katabilir.

Toskana’nın Renkleri

Toskana’nın yemyeşil yamaçları, sanatçılara ve tasarımcılara sınırsız renk paleti olanakları sağlar. Gökyüzünün ve denizin serinliği ile birleşen bölgenin sıcaklığı, her mekan için güzel bir şekilde dengelenmiş bir renk paleti sunuyor. Bir Toskana paleti, sıcak kırmızı, altın, zeytin yeşili, koyu sarı, patlıcan, koyu kahverengi ve gök mavisini içerebilir. Toskana tarzı bir paletle yaşaması kolay, beşten fazla renk içermeyen soğuktan çok sıcak renkler içermelidir. Toskana tarzı bir renk düzeni için her ikisi de sıcak olan iki ana renk seçmelisiniz. Ana vurgu sıcak veya soğuk olabileceğinden üçüncü bir renk ekleyin ve iki küçük vurgu renginiz paleti dengeleyebilir veya size favori bir rengi dahil etme şansı verebilir. Bir Toskana manzara tablosu gibi, sıcak ve soğuğun dengesi, sıcak renklerin hakim olmasına izin vererek size daha otantik bir Toskana havası verecek.

Toskana’dan Esinlenen Renk Paletleri Nasıl Oluşturulur

Rahat ve rustik bir palet oluşturmak için renk kombinasyonlarını seçin. Toskana’nın renkleri geleneksel olarak doygundur, ancak aydınlatmanız veya zevkiniz daha koyu renkleri daha az çekici hale getiriyorsa, geleneksel Toskana renklerinin yanı sıra açık ve nötr renkleri seçmemeniz için hiçbir neden yoktur. Seçtiğiniz renkler boya ile sınırlı değildir. Renk paletiniz aynı zamanda aksesuarları, mobilyaları, pencere dekorasyonlarını ve sanat eserlerini seçerken de rehberinizdir.

Kendi Toskana tarzı renk paletinizi yaratmanın en kolay ve en kişiselleştirilmiş yolu, bir ilham parçasıyla başlamaktır. Bir renk şeması oluşturmak için bir ilham parçası kullanmak, kişisel zevkinizi herhangi bir odaya dahil etmenin denenmiş ve gerçek bir yoludur. Size çekici gelen bir ürünle başlayacağınız için, renk düzeniniz size ve kişisel tarzınıza özgü olacaktır. Aklınızda henüz bir ilham parçası yoksa, başlamak için en iyi yer, sevdiğiniz renklerle bir tablo veya baskılı kumaş aramak olacaktır. İster bir paint fan deck ile görsel olarak eşleştirerek şemanıza uygun renkleri çekebilirsiniz, isterseniz de internetteki renk paleti oluşturma araçlarından birini kullanabilirsiniz.

Yöntemi ne olursa olsun Toskana tarzı renklerinizi seçerken bölgenin manzara renklerini göz önünde bulundurun. Ayçiçeği tarlalarından üzüm sıralarına ve meyve yüklü zeytin ağaçlarına kadar, Toskana rengi evde yaratması doğal ve kolay bir palettir.