Tuğla Üzerine İtalyan Sıva Uygulaması

İtalyan boya kullanmanın anahtarı, ince sıva katmanlarını uygulamak ve bu katmanları bir derinlik ve parlaklık izlenimi yaratmak için cilalamak için kullanılan teknikte yatmaktadır. Bu teknik sadece özel bir sıva uygulaması değil, aynı zamanda özel uygulama aletleri de gerektirir. Bu teknik ve bunu gerçekleştirmek için gerekli araç ve gereçler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bilgilere göz atın.

Tuğla Harcı Uygulaması

İtalyan sıvanın bir tuğla yüzeye başarılı bir şekilde uygulamak için önce tuğla yüzeyindeki tüm derzleri ve çöküntüleri doldurmanız gerekir. Kuru harcınızı suyla karıştırın ve bu karışımı düz, pürüzsüz bir yüzey bırakmaya özen göstererek tuğla yüzeye uygulayın. Harcın kurumasını bekleyin, ardından yüzeyi yüzeydeki çıkıntılar, girintiler veya düzensizlikler açısından inceleyin. Çukurları ve çöküntüleri yeni bir harç tabakasıyla doldurun ve yüzeyi düzeltin. Çıkıntılar veya yüksek noktalar bulursanız, bunları yüzey pürüzsüz hale gelene kadar zımparalayın. Yumuşak bir fırça veya nemli sünger kullanarak tüm tozu ve kalıntıları temizleyin.

Sıva Uygulaması

Alçıyı uygulamak için bir kazıyıcı kullanın. Bu alet, uygularken sıvadaki çıkıntılardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Alçıyı duvarınızın üst köşelerinden birinde uygulamaya başlayın, siz onu bitirene ve bir sonraki yamayı uygulamaya hazır olana kadar sadece küçük bir miktar uygulayın. Alçıpan derz dolgu macunu uygulayacağınız gibi, sıvayı ince tabakalar halinde uygulayın. Önce bir yönde uygulayın, ardından farklı bir yönde bir vuruş yapın, sıvayı düz, pürüzsüz bir yüzey elde edene kadar hareket ettirin. Ardından, bir sonraki yamanızı uygulamaya ve çalışmaya devam edin. Çizgiler veya kalın katmanlar bırakmadığınızdan emin olun. Her yama ile hızlı çalışın. Bu sıva, uygulandığında çabuk kuruyacak kadar ince tabakalar halinde uygulanır.

Alçıyı Zımparalamak

İlk katınız duvar yüzeyine uygulandığında kurumasını bekleyin. Ardından, tümsekleri, tepe noktalarını veya çizgileri düzeltmek için bir zımpara bloğu ile zımparalayın. Her uygulama ve zımparalamadan sonra yüzey düzgün olmalıdır. Sonuçta, dekoratif boya mermer gibi parlatılmış olmalıdır. Bittiğinde, ilk kat kadar ince ve pürüzsüz olan ikinci bir kat uygulayın. Kuruduğunda, bu ikinci katı zımparalayın. Ardından üçüncü bir kat yapın, kurutun ve zımparalayın.

Sıvayı Parlatmak

Kenarları yuvarlatılmış paslanmaz çelik mala ile yüzeyini sıva yüzeyine bastırın ve dairesel hareketlerle çalışın. Sıva yüzeyinde hareket ettirirken malaya uygulanan basınç, sıvaya mermer pürüzsüzlüğü verir, bu nedenle malaya mümkün olduğunca fazla baskı uygulayın.

Sızdırmazlık Uygulayın

Sızdırmazlık maddesini sıva yüzeyine perdahlamak için şimdi malanızı kullanın. Yüzey kapatıcı uygulandıktan sonra kuruduğunda, gözenekleri doldurmak ve duvara parlak, parlak bir görünüm kazandırmak için son bir kez cilalayın.