italyan boya nedir

2022’de Neden Cilalı Sıva Kullanılmalı?

Dört gözle bekleyeceğiniz gerçek bir iç tasarım trendleri şöleni ile tadilatlarınızı planlamaya başlamak için asla geç değildir. İster mülkünüzün yapısında büyük değişiklikler yapıyor olun, ister dekor değişiklikleriyle sadece iç mekanı iyileştiriyor olun, bu çarpıcı trendleri kaçırmak istemeyeceksiniz…

Sıcak Nötrler

Çok yönlü ve esnek, sıcak nötrler büyük rol oynayacak. Mutfak ve banyolardan yatak odalarına ve yaşam alanlarına; nötr tonlar, sıcak ve davetkar bir his ya da serin, sakin bir alan yaratabilir. Ancak tarafsız olmanın kolay olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün.

Nötrler aslında doğru olması en zor tasarım trendlerinden biri olabilir. Sıcak nötrler, ev sahipleri için harika iç tasarım trendlerinde oldukça öne çıkıyor.

Soğuk nötr tonları, evinizde yeniden yaratmak istediğiniz sıcak, rahat hissi tam olarak sunmadıkları için konut ortamında çalışmak zor olabilir.

Ancak sıcak nötr tonlar ile odalarınız davetkar ve sade olacaktır. Buna ek olarak, nötr bir taban size diğer tonları, dokuları ve trendleri her odaya dahil etme seçeneği sunar.

Mülkünüzün tamamında sıcak nötr arka planlar kullanabilirsiniz, ancak her oda, eklemeyi seçtiğiniz ek dekorla kendi kimliğini geliştirebilir.

Sıcak nötr trendi evinize dahil etmenin yollarını ararken, cilalı sıvalar en iyi cevaptır. Çeşitli renklerde mevcut, sıcak alt tonlu çok sayıda beyaz, krem, bej ve gri bulacaksınız.

Nötrlerinizin sıcaklığını gerçekten artırmak ve bu yılın trendlerinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, dokulu cilalı bir sıva kullanmak çarpıcı bir sonuç verecektir.

Sürüklenmiş, Traverten ve çukurlu cilalı sıvalar, dokulu yüzeyleri nedeniyle ek sıcaklık sunar. Derinlik eklemenin yanı sıra dokulu kaplama, renk varyasyonlarının belirginleşmesine izin verir.

Bu ince iki veya üç tonlu ayrımlar, rengin sıcaklığına katkıda bulunur ve sıcak nötrleri 2020 iç tasarımınıza gerçekten dahil etmenizi sağlar.

Biyofili Tasarımı

Biyofili tasarımını duymamış olabilirsiniz, ancak onu gördüğünüzde kesinlikle tanıyacaksınız. Biophilia, tamamen doğal sürdürülebilir tasarımı insan mühendisliği ile birleştirmekle ilgilidir.

Çevre dostu tasarım yöntemlerine ve malzemelerine yapılan son vurgu, biyofili ile ön plandadır ve sonuç, doğal dekor ile dünyevi, eterik renklerin çarpıcı bir karışımıdır.

Biyofili tasarımını dahil etmek için evinizin doğal özelliklerini geliştirmek isteyeceksiniz. Ayrık sırtlı mobilyalar, doğal dokular ve çıplak ahşap çok önemli ama biyofili ile gitmek istiyorsanız mükemmel bir fon seçeneği bulmanız gerekecek.

İtalyan sıvalar, asırlık gelenekleri ve doğal malzemeleri kapsadıkları için biyofili ile mükemmel uyum sağlar. Yüzyıllar öncesine dayanan cilalı sıva, evi süslemek ve doğal taş unsurlarından yararlanmak için kullanılmıştır.

Artık ülke çapında modern evlerde kullanılan cilalı sıvaları, biyofili için çok önemli olan doğal kaliteyi elde etmek için kullanabilirsiniz.

Dahası, cilalı sıvalarda bulunan renkler, dokular ve tonlar, trendlere geçiş yaparken onları ideal bir seçenek haline getiriyor. Biophilia tasarımı, ustalıkla uygulanan cilalı sıvalarla mükemmel bir şekilde yeniden oluşturulabilen toprak tonlarını vurgular.

Traverten cilalı İtalyan sıvaların sıcak terakotası veya spatulato cilalı sıvaların derin eriği, biyofili tasarımı ile harika bir şekilde çalışacak ve ayrıca uzun ömürlü ve kullanıcı dostu bir yüzey sağlayacaktır.

Terrazzo Döşeme

Granit, mermer, kuvars ve cam parçacıkları kullanan Terrazzo zemin kaplaması, her ortamda ilginç, yüksek parlaklıkta bir yüzey oluşturabilir. Bir zamanlar yalnızca ticari uygulama için ayrılan Terrazzo döşeme, 2022 boyunca konut ortamlarına girecek.

Ev sahipleri evlerini donatmak için giderek daha yenilikçi yollar ararken, bu benzersiz döşeme tasarımı ısmarlama kaplamalar, çeşitli renkler ve benzersiz kaplama sunar.

Ancak böyle göz alıcı bir döşeme seçeneği ile ev sahipleri, duvarlarında doğru malzemelere sahip olduklarından emin olmak isteyeceklerdir. Terrazzo zemin kaplaması ile rekabet etmek bir odayı fazla “meşgul” hale getirebilirken, İtalyan tasarımını bundan ödün vermeden tamamlayabilecek bir şeye ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, ev sahipleri, Terrazzo zemin kaplamasının görünümünü yumuşatan dekoru tamamlamalarını sağlamak isteyeceklerdir. Bu, bir zamanlar ticari kullanımından uzaklaşacak ve konut ortamında kullanıldığında daha sade bir his sunmasını sağlayacaktır.

Koridorlarda, mutfaklarda, yatak odalarında veya yaşam alanlarında kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın, cilalı sıvalar Terrazzo zemin kaplamasını tamamlamak için kolayca kullanılabilir.

İtalyan sıvaların sunduğu ince ama etkili kaplama, Terrazzo tasarımıyla tamamlanamayacak sıcak bir his sağlar. Bununla birlikte, cilalı sıvaların hassas vurgusu, zemindeki parıldayan mermer ve kuvars parçacıklarını yakalamak ve onları en iyi şekilde sergilemek için iyi çalışacaktır.

2022’nin İç Tasarım Trendlerinin İşinize Yaramasını Sağlamak

Evinizi dekore etmek size en son iç tasarım trendlerini uygulama ve günlük olarak bunların keyfini çıkarma fırsatı verir. Bununla birlikte, herhangi bir evin estetik olduğu kadar işlevsel olması da gerekir.

Herhangi bir tasarım evinizde iyi çalışması için temperlenebilir ve modifiye edilebilirken, zamana direnecek ve yoğun yaşam tarzınıza ayak uyduracak malzeme ve kaplamaları seçmek önemlidir.

İster biyofili tasarımıyla doğayı içeri getiriyor olun, ister çarpıcı Terrazzo döşeme döşeyin veya evinizin arka planı olarak sıcak nötrler kullanın, siz ve aileniz için yaşanabilir ve işlevsel bir ortam yaratmak için bu trendleri kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Neyse ki, İtalyan sıvaların çok yönlülüğü tam da bunu yapmanızı sağlar. Mevcut doku, renk ve kaplama yelpazesi, 2022’de neredeyse tüm tasarım trendlerini yeniden yaratmak için cilalı sıvaları kullanabileceğiniz anlamına gelirken, olağanüstü kalite ve işçilik, evinizin en kaliteli, işlevsel ve çarpıcı bir dekorla süslenmesini sağlayacaktır.