archi beton

Archi Betonunun Ticari Kullanımları

Archi beton, bistrolar, restoranlar ve ilginç dükkanlar arasında çok popüler olan endüstriyel görünümü yaratmak için mükemmel olan özel bir sıvadır. Endüstriyel betonu çok inandırıcı bir şekilde taklit eden mineral sıvadır. Karışımdaki pigmentlerin çökelmesini önlemek için kireç macunu, beyaz çimento, kırma taş gibi agregalar ve reolojik değiştiricilerden yapılır. Sonuç, beton gibi görünen pürüzsüz bir sıvadır.

Archi betonunun görünümü nasıl karıştırıldığına bağlıdır. İyi miktarda beyaz çimento ile duvarlarda ve tavanlarda otantik bir gri çimento efekti yaratmak mümkündür veya betonu boyayarak farklı bir renk verebiliriz.

İnce veya kaba agrega miktarını değiştirerek, bitişin doku ve renk dağılımını değiştirebiliriz. Kaba, daha pürüzlü, ince daha pürüzsüz anlamına gelir. Cilalı bir yüzey istiyorsanız daha pürüzsüz çimento daha iyidir.

Archi betonun esası kireç macunu olduğu için uygulaması standart bir sıvaya benzer ve aynı uygulama tekniği ile yapılır. Ancak deneyimlerimize göre, Marmorino stucco ile olduğundan bile daha az hata payı vardır. Ürünün kusursuz olması ve beton görünümünü taklit etmesi için profesyonelce uygulanması gerekir.

Duvarlar

Archi beton burada devreye giriyor. Restoran duvarlarında görmüş olabileceğiniz o beton blokları biliyor musunuz? Normal bir alt katmana (yüzey veya alt katman) uygulanan Archi alçıdan yapılmış olma ihtimalleri yüksektir. Ürün, kapsamlı bir hazırlık gerektirmeden mevcut yüzeylerin çoğuna uygulanabilir. Bu, onu çok çeşitli uygulamalar ve bina türleri için uygun hale getirir.

Archi beton güzel görünür çünkü her sıva karışımı benzersizdir. İki karışım asla aynı değildir, bu nedenle duvarın her bölümü farklıdır. Archi’nin damarlarının gerçek betonu mükemmel bir şekilde taklit ettiğini göreceksiniz. Aradaki fark, Archi betonunun kolayca parçalanmaması ve çatlamaya eğilimli olmamasıdır. Çok dayanıklı bir malzemedir.

Bu, onu yüksek kullanımlı ticari alanlar için mükemmel kılar. Restoranlar ve bistrolar, perakende mağazaları ve pek çok butik perakendecinin şu anda taşındığı güzel dönüştürülmüş değirmenler gibi başlıca örneklerdir. Ürünün zarafeti, ister geleneksel, ister modern veya eklektik bir alan olsun, her yere sığacak şekildedir.

Tavanlar

Archi beton kullanımını duvarların ötesine, tavana kadar genişletebilirsiniz. Tavanlar genellikle Archi betonunun ağırlığını taşıyabilir, ancak alçıpanın güçlendirilmesi gerekebilir. Uygulamaya bağlıdır.

Tavanlarda en popüler kullanımlardan biri veya Archi beton, endüstriyel görünümü kaybetmeden bir alanı aydınlatmak için duvarlardan daha açık bir renk kullanmaktır. İyi aydınlatma ile ışık tavandan yansır ve Archi betonu tüm görkemiyle gösterilebilir. Bu malzemeyi dar veya kapalı alanlarda kullanmanın en iyi yolu budur.

Eşsiz bir görünüm vermek için betonu da boyayabiliriz. Bunun için Archi betonunun detayını ortaya çıkarmak için özel olarak tasarlanmış özel bir Asya boyası kullanırdık. Buradaki amaç bitişi kapatmak değil, bir top coat ile ortaya çıkarmak. Son kat pürüzsüz veya pürüzlü olabilir ve bu hem boyalı hem de boyasız bir yüzey için geçerlidir.