italyan-boya-vurgu-duvar

Bir Sonraki Özellikli Duvar Projeniz İçin Fikirler

Özel bir duvar oluşturmak her zaman heyecan verici bir projedir. Çoğu insan, harika bir özellik duvarı oluşturmak için boyalara ve duvar kağıtlarına bakar; bunlar, tamamen meşru ve makul yollardır. Ama alternatifler var.

İşte o alternatif fikirlerden bazıları:

Mikro Çimento

Çimento, çoğu insanın endüstriyel bir ürün olarak gördüğü bir şeydir. Ve öyle – ama dekoratif olan mikro çimento denen başka bir ürün var.

Fransızca adı Beton Cire olan mikro çimento, sıvalı, masif ve alçıpanlara uygulanabilen bir kaplamadır. Su geçirmez ve yağ geçirmez özelliğinden dolayı çok yönlü bir üründür ve yaşam alanlarında dayanıklı bir seçimdir.

Görünüşü aslında sıcak tarafta. Bu havalı bir gri değil, her yere sığma özelliğine sahip nötr bir gri. Bir odaya endüstriyel bir his vermek için mükemmeldir ve satın alabileceğiniz sahte duvar kağıtlarından çok daha güzel görünür.

Oksidasyon

Havayla temas ettiğinde benzersiz bir patina oluşturan, içinde metal tozu bulunan özel bir sıva karışımı olduğunu biliyor muydunuz?

Metalik sıvalar, içerisinde metal tozu bulunan özel bir üründür. Metal demir esaslıdır, bu nedenle gerçek metalle aynı şekilde paslanır ve patinalanır. Sadece sıva ile kapatıldığı için pasın pul pul dökülmesi yoktur.

Farklı doğal korozyon etkileri vermek için farklı uygulama süreçleri kullanılabilir. Her uygulama benzersiz ve orijinaldir ve kopyalanamaz. Bu özgünlük, onu özellikli duvarlar için bu kadar ilginç bir fikir yapan şeydir.

Cilalı Sıva / İtalyan Sıva

Venedik veya cilalı sıva güzel bir üründür. Kireç macunu ve mermer tozundan yapılır. Kuruduktan sonra, masif mermerin görünümünü harika bir şekilde kopyalayarak parlak bir yüzey elde etmek için cilalanır. Hatta o kadar inandırıcıdır ki, dünyadaki sarayların duvarlarını süslemektedir ve Romalılar da bundan yararlanmıştır.

Cilalı sıva, öyle olduğu için lüks görünüyor. Ayrıca doğal veya yapay pigmentler kullanılarak renklendirilebilir, bu da onu çok yönlü hale getirir.

Cilalı sıvayı cilalandıktan sonra mühürlemek en iyi uygulamadır, bu ona suya dayanıklı bir kaplama sağlar. Sürtme ve leke yapmaz, şöminelerde güvenle kullanılabilir. Yaşam alanınıza biraz lüks katmak istiyorsanız tavsiye ederiz.

Dokulu Boyalar

Normal boya harika görünebilir, ancak günün sonunda düz boyadır; bu, karakteri için rengine güvendiğiniz anlamına gelir. Dokulu boya farklıdır. Dokulu boya ile çukurlar, çatlaklar ve ilginç tümsekler içeren bir yüzey oluşturabilirsiniz.

Bu ona ekstra bir boyut kazandırıyor – boyaya dokunup benzersiz karakterini hissedebiliyorsunuz ve ayrıca ışığı ilginç şekillerde yakalarken de görebiliyorsunuz.

Popüler yüzeyler arasında metalik, ahşap, ipek ve granit efektli boyalar bulunur. Bunlar profesyonel bir dekoratör tarafından pürüzsüz sıvaya uygulanır. İyi durumda olduğu (pullanmadığı) sürece doğrudan eski boya üzerine de uygulanabilirler.