italyan-boya-vurgu-duvar

Vurgu Duvar Yapımı İçin İpuçları

Vurgulu duvarlar, dekorasyon endüstrisinde canlı ve iyi durumdadır. Bu kolay ve şık renk vurguları, esneklikleri nedeniyle her zaman popüler olacaktır. Vurgulu duvarınızın yanı sıra diğer yüzeyler ve malzemeler için sınırsız boya seçeneğiniz vardır. Vurgu duvarınızın konumu bile tamamen kişiseldir. Eviniz benzersizdir, bu nedenle vurgulu duvarınız da aynı derecede özel olmalıdır. Gerekli yapılması ve yapılmaması gerekenleri biliyorsanız, vurgulu duvarlar herhangi bir odada kullanılabilir.

Vurgu Duvarı Nedir?

Vurgu duvarı, etrafındaki diğer duvarlardan farklı bir renk, gölge, tasarım veya malzemeye sahip olabilen bir iç veya dış duvardır.

Düz Renklerin Ötesini Düşünün

Yeni vurgu duvarınızı düşünürken alışılmışın dışında düşünün. Duvarı kaplayan basit duvar boyasıyla sınırlı değilsiniz. Boya rengini kullanmanın diğer yollarını düşünün. Vurgulu duvarınız şeritler veya özel bir İtalyan boya için mükemmel olabilir. Metalik duvar kaplamaları, vurgulu bir duvar için güçlü stil ifadeleridir.

Dokuyu Unutmayın

Duvarları vurgulamak için sadece boyamaktan daha fazlası var. Vurgu duvarınız için taş veya fayans düşündünüz mü? Kapsamlı raflar, mimari özelliği ve deposu olmayan bir odada vurgu duvarı olarak da kullanılabilir. Vurgulu duvarınız ayrıca bir fotoğraf veya sanat galerisi veya hatta kumaş dökümlü bir duvar içerebilir.

Son zamanlardaki bir trend, vurgulu bir duvara duvara monte elektrikli şömine eklenmesidir. Duvarları vurgulamanın sırrı, sahip olabileceğiniz en esnek dekorasyon gizli silahı olmalarıdır. Vurgulu duvarlar için tek kural, bir duvarı vurgulamalarıdır.

Nötr Bir Odada Bir Vurgu Duvarına Gidin

Odanızı nötr tutuyor olsanız bile, yine de bir vurgu duvarı düşünmelisiniz. Vurgulu duvarlar, nötr bir renkte olduğu kadar parlak bir renkte de çalışabilir. Vurgulu bir duvarın ilk fikri, parlak kırmızı veya mavi vizyonları çağrıştırıyor, ancak nötr bir renk şemasında, koyu kahverengi bir duvar da aynı derecede dramatik.

Cesur Renklerden Çekinmeyin

Yeni renginizle koordine etmek için odanın etrafında doğru vurgulara sahip olduğunuz sürece, sizi mutlu eden rengi seçebilirsiniz.

Diğer Duvar Renklerini Düşünün

Diğer duvarlarınızdaki rengi dikkate alın. Vurgulu duvarların çoğu, hafif ila orta gölgede duvarlara bitişik olduklarında en iyi şekilde görünür. Tamamen beyaz bir odadaki vurgulu duvarlar çarpıcı ama aldatıcıdır. Parlak bir vurgu duvarının beyaz duvarlara karşı kontrastı çok modern ve hatta sade görünebilir. Güçlü vurgulu duvar renginizi diğer duvarlarda nötr duvar renkleri ile dengeleyin. Nötr duvarlarınız gri, gri veya bej olabilir – vurgu renginize en çok uyan şey ne olursa olsun.

Beyaz bir odada bir duvarı vurgulamayı seçerseniz, farkı kapatmak için orta tonlu vurgu renkleri ile kontrastı yumuşatın.

Sadece Duvarları Düşünmeyin

Bir vurgu duvarı kullanmanın diğer yollarını düşünün. Tavanı düşündün mü? Şık bir dekorasyon trendi, tavana renk katmaktır. Bu tavan rengi, vurgulu duvarınız olabilir. Vurgulu tavanlar, yumuşak renkler ve hatta canlı renkler ile oluşturulabilir. Beyaz taç pervaz, duvar renginin tavandan ayrılmasını sağlar ve şık bir görünüm oluşturur.

Doğru Duvarı Seçin

Vurgulu duvarınızı seçerken amaçlı olun. Mimari özelliği olmayan odalar, özellikle dokulu bir vurgu duvarından yararlanabilir. Bir pencere duvarı da vurgu duvarınız olabilir, ancak pencereleri çevreleyen koyu vurgu renginin parlak bir ışık efekti yaratabileceğini ve odayı boğabileceğini unutmayın.

Duvar Kağıdını Unutmayın

Ortak duvar kağıdı, vurgulu duvarlar için muhteşem bir seçimdir. En yeni geçici duvar kağıtları, uzun vadeli bir taahhüt olmadan size tasarımcı bir görünüm verebilir. Şık bir stil için hoş tasarımlara ve renklere sahip duvar kağıdına bakın. Kiracılar için geçici duvar kağıdı, evinizi kişiselleştirmenin akıllıca bir yoludur.