italyan boya desenleri

Banyoma İtalyan Sıvası Yaptırabilir miyim?

İtalyan sıva, muhtemelen evinizin içini süsleyebileceğiniz en zarif ve göz alıcı kaplamalardan biridir. Nesilden nesile aktarılan zanaatkar teknikleri kullanılarak uygulanan İtalyan cilalı sıva gerçekten eşsiz, el yapımı bir çekicilik sunuyor. Ve konu doku, renk ve bitiş söz konusu olduğunda çok fazla seçeneğe sahip olan bu güzel sıvanın lüks evlerde bu kadar popüler hale gelmesine şaşmamalı.

Ancak İtalyan sıvası düşünüldüğünde birçok kişinin sorduğu bir soru var, o da banyolarda kullanılabilir mi? Bu güzel bir soru.

Banyomda İtalyan Sıva Kullanabilir miyim?

Banyonuz için dekor seçimi söz konusu olduğunda, bir açıklama yapan bir şey arayışında olabilirsiniz. Her zamanki fayansların, taşların veya boyalı yüzeylerin dışında bir şey. Gerçek kişiliğinizi duvarlarınıza yansıtmanızı sağlayan bir şey.

Bu durumda, İtalyan sıva sizin için olabilir. İyi haber şu ki, özel sıva çeşitlerinin tümü ıslak odalar için uygun olmasa da, İtalyan cilalı sıva bir banyo ortamında mükemmel şekilde çalışacaktır. Bununla birlikte, iyi bir tavsiye, banyo vizyonunuzu İtalyan sıva konusunda bir uzmanla görüşmektir. İstanbul merkezli firmamız olan KALE MİMARLIK, en saygın ve deneyimlilerden biridir. Tercihinizin zevkinize ve kullanılacağı ortama uygun olması için seçim sürecinde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Neden Bir Banyoda İtalyan Sıva Kullanılır?

Bu nedenle, önde gelen sorumuza yanıt olarak, evet: bir banyoda birçok cilalı sıva kullanılabilir. Ve iyi bir sebeple. Çünkü cilalı alçı sadece görsel anlamda parlamakla kalmaz, aynı zamanda bir takım başka faydalar da sunar.

İlk olarak, İtalyan sıvası harç içermez, bu nedenle çok fazla günlük bakım gerektirmeyen bir şey arıyorsanız idealdir.

İkinci olarak, bu sıva kireç esaslıdır ve çimento esaslı uygulamaların aksine çatlama ve büzülmeye daha az eğilimlidir. Büyük olasılıkla İtalyan cilalı sıvasının “ömür boyu bitirme” olarak bilinmesinin nedeni budur. Harika bir ipucu, İtalyan sıva duvarlarına balmumu kaplama uygulamaktır. Toz ve kiri itmeye yardımcı olur.

Ayrıca sıva yüksek pH’lı kireçten yapıldığından antibakteriyel ve mantar öldürücü özellikler sunar. Aynı zamanda nefes alabilir, yani nemi düzenleme ve duvar kaplamasında mantar veya küf oluşumunu önleme yeteneğine sahiptir. Yükselen nemi tolere edebilir ve emilen suyun çok çabuk buharlaşmasını sağlar. Banyoda cilalı sıva kullanmak için tüm son derece iyi nedenler!

Banyonuzda İtalyan Sıva Kullanmanın En İyi Yolları

Beyaz İtalyan sıva duvarlarından çarpıcı metalik özelliklere kadar, bu çarpıcı kaplamayı banyonuzda kullanmanın pek çok yolu var. En popüler olanlardan bazılarına göz atalım.

Banyoda yansıyan ışık her zaman kurtarıcı bir özelliktir. Çok parlak kaplaması ve dokunması kolay dokusu, ışığı pek çok yönden yansıtmak için bir araya gelerek, inanılması gereken renk değerleri arasında ince bir hareket sunar. Spatulato aynı zamanda inanılmaz derecede sağlam ve neme karşı dayanıklıdır, bu da onu banyolar için ideal kılar. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok renk ve doku kaplamasıyla, hayalinizdeki vizyona uygun bir şey bulmanız kaçınılmaz.

Doğal traverten taşını yansıtan İtalyan sıva kaplaması, tek bir renkte ustalıkla uygulanır, ardından iki veya üç ton efekti vermek için yırtılır ve perdahlanır. Bu, aynı adı taşıyan güzel taşa sadık, dokulu bir his yaratır. Traverten cilalı sıva, herhangi bir banyo için çok çağdaş ve doğal bir görünüm olan sağlam bir taş blok duvar gibi görünmek için yapılabilir.

Farklı banyolar için Marmorino gerçekten buna sahip. Vizyonunuz, Istria taşının etkisini veren parlak beyaz İtalyan sıva duvarları ise, bu sizin için son nokta. Elbette diğer renkler sizin için daha cazip gelebilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok renk var. Mat, saten veya parlak yüzeyler arasından seçim yapma imkanı da vardır. Bu cilalı sıva efektini yaratmak için çok fazla işçilik ve beceri harcanır, ancak nihai sonuç muhteşemden başka bir şey değildir.

Gerçek bireyselliğe ulaşmanın nihai yolu olan stencil cilalı sıva, gerçekten yalnızca hayal gücü ile sınırlı olan benzersiz bir etki yaratır. Özenli bir sanat eseri içeren bu bitiş, kendi kişiliğinizden etkilenir ve İtalyan sıva uzmanlarımız, tam olarak aklınızdaki şeyi elde etmek için sizinle yakın bir şekilde çalışacaktır.