duvar dekorasyonu

Boyamadan Duvarlarınızı Nasıl Süsler ve Renklendirirsiniz?

Ev kiralamanın en sinir bozucu yanlarından biri, duvarları boyayamamaktır. Ve bir eviniz olsa bile, duvarlarınızı boyama zahmetine girmek istemeyebilirsiniz. Ancak düz beyaz ve inşaatçı beji, dekorunuza nadiren yakışır. Ancak, mülayim bir vanilya alanında yaşamaktan istifa etmek zorunda değilsiniz. Duvarlarınızı hareketlendirmek için resim galerileri ve çerçeveler dışındaki öğeleri denemenin yanı sıra, alanınıza renk ve yumuşak doku eklemek için kumaş, duvar kağıdı, raflar, perdeler ve daha fazlası gibi öğelerden ilham alan bu boyasız fikirleri kullanın.

Kumaş Kalıntıları

Kumaşla canlı, desenli duvar kağıdı görünümü elde edin. Sıvı nişasta ile duvarlarınıza kumaş asın. Tamamen tersine çevrilebilir ve kumaş duvarınızdan temiz çıkar. Kumaşı pencere veya yatak bakımı olarak bile geri dönüştürebilirsiniz.

Kumaşlar için tam fiyat ödemeye gerek yok; Artıklar gibi indirimli mesafe için alışveriş yaparak paradan tasarruf edin. Kalıntılarla, sadece cıvatanın ucundan geldiği için dolar üzerinden kuruşa tasarımcı kumaşları satın alabilirsiniz. Orta ila büyük ölçekli bir tasarım seçerseniz, desen eşleştirme için ekstra uzunluk satın aldığınızdan emin olun.

Görkemli Perdeler

Dökümlü kumaşın yumuşak görünümünü tercih ediyorsanız perde kullanın. Onları yerden tavana ve duvardan duvara yayın. Renk eklemeye ek olarak, biraz dış gürültüyü sustururlar.

Oldukça dar bir duvarı kaplıyorsanız, duvarın genişliğine uyan paneller bulabileceksiniz, ancak genişliğin asıldıklarında dolgunluğa izin vermesi gerektiğini unutmayın. Panellerinizi tavana monte edilmiş bir perde çubuğundan veya raydan asın. Tel halattan veya klipsli metal kablodan kendi tavan perde çubuğunuzu yapın.

Klasik Tekstiller

Bağlı veya kenarlı kumaşları asarak renk ve desen ekleyin. Kilimler, yorganlar, duvar halıları veya el yapımı dokumalar gibi büyük ölçekli tekstil ürünlerini tercih edin. Hafif ve büyüleyici seçenekler arasında renkli sariler, suzaniler ve elle boyanmış batik parçaları yer alır. Eski kumaşları, kumaşın ağırlığına uygun bir montaj tahtası ve cırt cırtlı bantla asın.

Boyalı MDF Paneller

Kendin Yap meraklıları için, orta yoğunluklu suntadan (daha çok MDF olarak bilinir) paneller keserek ve bunları boya, kumaş, duvar kağıdı veya dekupajla süsleyerek duvarlarınıza büyük ölçekli renk patlamaları ekleyin. Kestikten sonra, kesilen kenarları zımparalayın ve ardından astarlayın ve boyayın.

Panelleri odanın etrafındaki stratejik konumlardaki duvarlara cıvatalayın ve delikler çıkarıldığında yama yapmayı planlayın. Renkli panellerinizi çıplak bırakabilir veya üzerlerine daha küçük çerçeveli sanat eserleri yerleştirebilirsiniz.

Çerçeveli Kumaş veya Duvar Kağıdı

Eklektik bir hisle duvarlara renk ve desen katmak için farklı kumaş veya duvar kağıtlarını çerçeveleyin ve ardından bunları bir sanat grubu içinde duvarınıza asın. Artık kumaş veya duvar kağıdı artıklarını, üretilmeyen numuneleri kullanın veya bit pazarında eski parçalar arayın.

Çerçeveli Kumaş veya Duvar Kağıdı

Eklektik bir hisle duvarlara renk ve desen katmak için farklı kumaş veya duvar kağıtlarını çerçeveleyin ve ardından bunları bir sanat grubu içinde duvarınıza asın. Artık kumaş veya duvar kağıdı artıklarını, üretilmeyen numuneleri kullanın veya bit pazarında eski parçalar arayın.

Duvar Çıkartmaları

Bir odada bazı sahneler ve desenler oluşturmak istiyorsanız, bazı duvar çıkartmaları ekleyin. Bir çocuğun yatak odasına ya da bir banyoyu su altı okyanus sahnesine dönüştürmek için mükemmel bir dokunuş. Duvara kelime veya deyim olan çıkartmalar koyarak yaşam alanınızı veya çamaşır odanızı kişiselleştirin.

Taşındığınızda veya yeniden dekore etmek ve odaya bir renk patlaması eklemek istediğinizde duvar çıkartmaları bir tutamda çıkarılabilir.

Galeri Duvarı

Yaratıcı yönünüzü harekete geçirin ve bir grup fotoğrafı, baskıyı veya orijinal sanatı bir duvara asarak bir DIY sanat galerisi duvarı tasarlayın. Yıllar boyunca aile fotoğraflarından oluşan bir duvar, sizin veya aileden birinin boyadığı sanat eseri veya önceden yapılmış sanat eseri olsun, odanın odak noktası ve bir konuşma parçası haline gelecektir.

Duvarı taşımaya veya değiştirmeye hazır olduğunuzda, çivileri ve duvar askılarını çıkarmak ve delikleri doldurmak çok basit. Veya resimlerinizi çivilerle asmak yerine Komut şeritlerini kullanabilirsiniz.

Raflar

Kitaplarınızı, koleksiyonlarınızı veya fotoğraflarınızı sergilemek için bir grup açık raf, depolama alanı ekler ve duvardaki boş bir alanı doldurur. Raflar pratik bir özelliktir ve banyo malzemeleri veya çocuk banyo oyuncakları için banyolar, yemek kitapları için mutfaklar veya iş malzemeleri için ev ofisi dahil olmak üzere birçok odada kullanılabilir.

Katlanır Paravanlar

Katlanır paravanlarla odaya başka bir seviye katın. Bu oda bölücüler, rahat bir okuma köşesi oluşturabilir veya bir ev ofisini veya çocuk oyun alanını odanın geri kalanından ayırabilir. Gizlilik ekranları, kişiliğinizi ve havanızı gösterecek birçok doku, desen ve renkte gelir.

Oda bölücü kullanmanın güzel bir avantajı da onları odadan odaya taşıyabilmenizdir.