italyan-boya-vurgu-duvar

Duvarlarınız İçin 7 Dekoratif Boya Tekniği

Dekoratif İtalyan sıvası, evinizin görünümünü yeni bir kat boyadan daha hızlı ve etkili bir şekilde dönüştürür ve en iyi yanı, diğer ev geliştirme işlerinin çoğundan daha az zaman gerektirmesidir. Mevcut pek çok boyama tekniğiyle, alanınızı harika bir şeye yeniden tanımlamak için görünüşte sonsuz olasılıklar var.

İşte düşünebileceğiniz en iyi yedi yaratıcı teknik. Duvarlarınızı görsel olarak çok daha ilginç ve çekici hale getirmek için en sevdiğiniz renklerden bazılarıyla karıştırın.

1. Strie

Strie, en çarpıcı duvar boyama tekniklerinden biridir. Duvarda sıcak ve şaşırtıcı bir doku oluşturarak keten malzemeyi andıran dikey veya yatay çizgiler oluşturmanıza yardımcı olur. Bu boyama tekniğinin en iyi yanı, birçok farklı stille mantıklı bir şekilde harmanlanmasıdır.

2. Şablonlar – Stencil

İşi kendi başınıza almak isteyen bir DIY meraklısıysanız, bu teknik harika bir seçimdir. Duvarlarınıza entrika ve sofistike tasarım eklemenin basit ve kolay bir yolu. Piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli şablonlar var ve bu yeterli değilse her zaman kendiniz de yapabilirsiniz. Sadece yaratıcı olun.

3. Bez Boyama

Adından da anlaşılacağı gibi, bez boyama tekniği, alanı şekillendirmek için bir bez kullanmayı içerir. Bez, derinlik ve doku eklemek için bir kat boyanın üzerine yukarı ve aşağı yuvarlanır. Bu teknik, diğer yöntemlerden daha inceliklidir, bu nedenle, genel tasarım ayak izini bozmadan herhangi bir tasarım stiline kolayca uygulayabilirsiniz.

4. Renk Yıkama

Bu boyama tekniği, bir duvara derinlik ve doku eklemek için iki farklı rengi bir araya getirmeyi içerir. Tipik olarak, aynı rengin veya tamamlayıcı renklerin daha koyu ve daha açık bir tonunu birleştirirken en iyi sonucu verir. Estetik bileşenin yanı sıra, renkli yıkamanın uygulanması çok basittir ve diğer boyama stillerine göre oldukça cep dostudur.

5. Sünger Boyama

Sünger boyama, öğrenmesi ve uygulaması çok uzun sürmeyen başka bir boyama tekniğidir. Burada, düz renkli bir duvara yeni bir renk ekleyerek görsel yumruk ve dinamik dokular eklemek için basit bir sünger veya sünger boya rulosu kullanılır. Bu teknik gerçekten sonsuz yaratıcılığın kapılarını açıyor.

6. Ombre

Bir ombre efekti, ışıktan karanlığa veya tam tersine hareket eden bir ton kaleydoskopu oluşturmayı içerir. Bu eğilim tekrar tekrar ve iyi nedenlerle geri gelmeye devam ediyor. Güzel, çarpıcı ve hatta büyüleyici olan sanatsal bir tekniktir.

7. Harlequin – Alacalı

Yaşam alanınıza canlı, sofistike ve çağdaş bir hava katmak istiyorsanız klasik harlequin tam size göre olabilir. Harlequin duvar deseni mekanlarınıza anında hareket ve hayat katar. İnce kontrastlarla renkler ekleyerek sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak daha parlak ve canlı bir görünüm istiyorsanız, koyu tonlarda daha yüksek kontrastlı renkleri seçebilirsiniz.