sıva malzemeleri seçimi

En İyi Sıva Malzemeleri Nasıl Seçilir?

İhtiyacınız olacak sıva malzemelerinin türleri tamamen tamamlayacağınız işin türüne bağlı olacaktır. Sıva malzemeleri satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey, işi tamamlamak için hangi araçlara ihtiyaç duyacağınızdır. Bir macun oluşturmak için alçı suyla karıştırılmalıdır, bu nedenle bir çeşit karıştırma çubuğu gerekli olacaktır. Sıva daha sonra yayılmalıdır, bu nedenle bu iş için düz bir sıva aleti gerekli olacaktır. Alçı kuruduktan sonra genellikle zımparalanır, bu nedenle zımpara kağıdı veya avuç içi zımpara gibi bir zımpara makinesi kullanılabilir.

Hafif hizmet uygulamaları, Paris sıvası olarak da bilinen alçı sıva gibi sıva malzemeleri gerektirebilir. Bu malzeme kuruduğunda, nasıl boyandığına bağlı olarak ahşap, taş veya metal görünümünü taklit edebilir. Sanat ve el sanatları projeleri için ideal bir seçimdir ve birlikte çalışması kolay olduğu ve diğer malzemelerin görünümünü oluşturduğu için televizyon veya film setlerinde yaygın olarak kullanılır. Çimento sıva, duvarcılıkta düzgün bir yüzey oluşturmak için kullanılır, yani alçı sıvadan farklı bir kıvama sahiptir. Bir kez daha, gerekli olan sıva malzemeleri, yayma ve düzleştirme araçları içerir.

Havuz yapımında kullanılan sıva malzemeleri, havuzda kullanılan malzemelerin su hasarına karşı dayanıklı olması gerekeceğinden, diğer sıva türlerinden farklı olacaktır. Mermer sıva, pürüzsüz, çekici bir yüzey oluşturduğu için sıklıkla kullanılır, ancak aynı zamanda daha pahalı seçeneklerden biridir. Kuvars havuz sıvası iyi bir seçimdir çünkü malzeme içindeki kuvars parçaları dayanıklı ve lekelenmeye karşı dayanıklı sert bir yüzey oluşturur. Ayrıca bir havuzu bitirmek için daha güzel seçeneklerden biridir.

Köşebentler sıvalı alanların kenarlarında kullanılan metal parçalardır. Sıva malzemelerinin kenarlarının ufalanmasını veya çatlamasını engeller, pürüzsüz, çekici bir kenar oluştururlar. Güçlü köşeler oluşturmak için açılı kenarlar da mevcuttur ve diğer uygulamalar için diğer çeşitli metal kenarlar mevcuttur. Bunlar belirli projeler için gerekli olabilir veya olmayabilir; Diğer katı nesnelerle temas edebilecek açıkta kalan bir kenara sahip olacak herhangi bir proje muhtemelen bu metal parçaları gerektirecektir. Alçı yapılara rijitlik ve destek sağlamak için saplamalar da mevcuttur; bitmiş yapıya herhangi bir yük binecekse bunlar gerekli olacaktır.