dekoratif boya

İç Duvarlar İçin Dekoratif Boya Teknikleri

Evinizin iç görünümünü yükseltmek, dekoratif objelerin sayısını artırarak evinize dağınıklık katmakla sınırlı kalmayabilir ve sadece evi yeniden boya gibi zaten var olanla oynayarak bir his yaratabilir. En etkili tasarım evinizin duvarları olabilir. Seçtiğiniz herhangi bir görünümü oluşturmak için duvarları deneyebilirsiniz. Ve temalar, renkler, tonlar ve desenlerle oynamak için marj ve alan diğer her şeyden daha fazladır. İşte yatak odanızın, misafir odanızın veya mutfağınızın duvarlarını daha önce hiç olmadığı gibi yapmak için bazı faydalı ipuçları.

Şerit

Bu şaşırtıcı teknik, duvarları boyamak için bir fırça kullanarak ince çizgiler oluşturmak için kullanılır ve kesin genişlik ve düz kenarları olmayan ancak neredeyse düz ince çizgiler olan yatay veya dikey çizgiler olarak ortaya çıkar. Bu tür duvar resimleri için canlı yüksek renkler veya yumuşak pastel renkler kullanabilirsiniz.

Şablonlar veya Maskeleme Bandı

Boyama şablonları, seçtiğiniz herhangi bir şekli ve tasarımı yaratmanın en kolay yoludur. Tek yapmanız gereken marketten bir şablon almanız ve onu TV salonunuzun veya oturma odanızın duvarlarında mükemmel bir portre yapmak için kullanmanız. Maskeleme bandı, duvarlarda kendi başınıza rastgele veya sistemli bir tasarım yapmak için başka bir ucuz ve kullanışlı araçtır.

Süngerleme

Sünger, açık renkli duvarlara parlak bir sünger efekti vermek için canlı renkler kullanarak yatak odanızın duvarlarına mükemmel ve daha sıcak bir görünüm vermenin çok çekici ama kolay bir yoludur. İşin eğlenceli yanı, tüm ailenin birlikte bu işi daha büyük sonuçlarla yapabilmesidir.

Renkli Boya

Açıkça zıt iki rengi alıp, alt katı renkli katmana üst katın tek kat fırça ile fırçalanmasıyla yıkamak harika bir fikir oldu. Arzu ettiğiniz sadece iki renkli boyaya ihtiyacı var ve onlarla harikalar yaratabilirsiniz.

Çizgili

Koyu renklerin koyu ve koyu çizgileri, salonunuzun veya mutfağınızın ana duvarında belirgin bir görünüm sağlayabilir. Yatay veya dikey yöndeki siyah beyaz çizgiler de yatak odanızın duvarında sportif bir hava katabilir.

Bez Yuvarlama

Bez yuvarlama duvara hoş bir görünüm verir. Uygulaması kolaydır ve şık görünür. Bir bez alın ve boyaya batırın ve paçavrayı duvardaki paçavranın duvar üst baskı kıvrımlarına yuvarlayın.

Benekli

Hem eğlenceli hem de çocuksu göründüğü için çocuk odasının duvarlarında puantiyeler kullanılabilir. Duvarlar için her zaman yeşil kalan dekoratif bir tarzdır ve farklı boyutlardaki yuvarlak noktalar için herhangi bir elle kesilmiş şablon kullanarak boyaması da çok kolaydır. Bu noktaları gradyan boyutlarına yerleştirmek, odanıza harika bir görünüm kazandırabilir.

Metalik Boya

Metal tonlar, herhangi bir odanın veya salonun duvarlarına gösterişli bir görünüm için tüm zamanların favorisidir. Blok veya şerit şeklinde uygulanarak daha zarif hale getirilebilir.

İtalyan Boya

Son yılların en gözde ev dekorasyonlarından biri olan İtalyan boya, neredeyse sınırsız desen ve renk seçeneğiyle evlerinize değer katıyor. İtalyan boya hakkında detaylı bilgi almak için İtalyan boya yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.