İtalyan Boyanın Avantajları

italyan boya avantajları

İtalyan boya, her açıdan diğer boya türlerinden daha iyi olan, özellikle de dekorasyon amacıyla kullanılan son zamanların en popüler boya türlerinden birisidir. İtalyan boyalar eski klasik boya türlerine kıyasla çevreye daha dost, sizin için daha sağlıklı ve dekoratif anlamda da daha çekicidir. “Boyanın kurumasını izlemek ne kadar da sıkıcı” diye hiç düşündünüz mü? İtalyan boya ve onun tüm benzersiz özellikleri sayesinde boyanın uygulanma aşamasını ve kurumasını izlemek bile oldukça ilginç bir deneyim oluyor. Peki neden İtalyan boya tercih etmeliyiz?

İtalyan boya sadece estetik açıdan değil aynı zamanda pek çok faydası nedeniyle de dikkat çekmektedir. Bu dekoratif boya kesinlikle toksik değildir ve çevre dostudur, doğaldır. Nefes alabilir ve doğal olarak bakterilere karşı dirençlidir, bu nedenle küf ve mantar oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Nemi, CO2’yi emer ve kokuları giderir, böylece iç mekanlardaki hava kalitesini iyileştirir. Doğal özellikleri sayesinde boyanın kalitesi de zamanla artar ve doyamayacağınız güzel, dekoratif bir duvara sahip olursunuz. Kire ve toza karşı dayanıklı hale dayanıklıdır. Bu nedenle bakım açısından size yapacak bir şey kalmaz. Temizlenmesi oldukça basittir.

Neden İtalyan Boya?

Gelin şimdi en önemli özelliklerini ve avantajlarını madde madde sıralayalım:

Yüzlerce çeşit farklı boya renkleri ve desenleri

Hem iç hem de dış mekana uygunluğu

Su bazlı olması

Doğal hammaddeler kullanılarak üretilmesi

Mermeri andıran bir dokusu olması

İç mekanları daha geniş göstermesi

Kir ve toz tutmaması

Neredeyse kokusuz olması

Antibakteriyel özelliklere sahip olması

Mantar ve küf oluşumuna engel olması

Mekanın zengin ve şık görünmesini sağlaması

Birçok farklı desen olması nedeniyle her tarza uygun bir modelinin olması

Yüzeyinin kaygan olması nedeniyle kolay temizlenebilmesi

İtalyan Boya Örnekleri

Her Bütçeye ve Stile Hitap Eder

İtalyan boyanın birçok farklı çeşidi vardır. Bu çeşitlerin kimisi daha pahalı kimisi de daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle her bütçeye uygun bir İtalyan boya bulmak mümkündür. Bu İtalyan boyanın en önemli avantajlarından birisidir. İtalyan boya aynı zamanda geniş bir renk ve desen yelpazesi olması nedeniyle de her tarzda mekana uyum sağlayacak bir model mutlaka bulunmaktadır.

Mermerimsi bir yapıdan sedefli duvarlara, yaldızlı görünümden sade kadifemsi bir dokunuşa kadar birçok farklı tarza bu boyalar sayesinde erişmeniz mümkündür. İtalyan boya, ortamın farklı ve havalı görünmesini sağlar. Aynı zamanda mekandaki dekorasyonu da tamamlar ve daha zengin bir görünüm oluşturur. Kolay uygulanabilmektedir, dekoratif anlamda değişiklik yapmak isteyenler bir sürü tadilat adımıyla uğraşmaya gerek kalmadan İtalyan boya ile istedikleri tarzı hızlı ve kolay bir biçimde elde edebilirler.

Peki nedir İtalyan boya, neden son zamanlarda ismini bu kadar sık duyuyoruz? İtalyan boya, kullanıldığı mekana zarafet katmasıyla bilinir. Bu boya türü genellikle dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır bu nedenle de “dekoratif İtalyan boya” olarak da adlandırılmaktadır. İtalyan boya duvarlara nefes aldırır bu da nemli ortamlarda duvarın aşınması, duvar kağıdının ya da boyaların sökülmesi, çatlaması gibi durumlara engel olmasını sağlar. İtalyan boyanın bir diğer önemli özelliği de direkt olarak yüzeye uygulanabiliyor olmasıdır. Yıkanabilir özellikledir bu nedenle gönül rahatlığıyla hemen hemen her ortamda kullanılabilir. Gelin önemli avantajlara beraber bakalım:

Su bazlı bir boya türüdür

Doğal malzemelerle üretilir

Kokusuzdur

Yıkanabilir

Kir ve toz barındırmamasıyla meşhurdur

Uygulanması basittir

Yüzeyi sert ve parlak bir yapıdadır

Antibakteriyeldir

Nem ve küf oluşumunu önler

Dekoratif anlamda uygulanan mekana değer katar

İtalyan boya fiyatları da uygulamak istediğiniz boyanın markasına ve türüne göre değişmektedir. Bazı boyalar daha uygunken bazıları yüksek bütçeliler içindir. Bu nedenle karar vermeden önce bizi arayarak fiyat almanızda fayda var.

İtalyan boyalar ayrıca nefes almalarıyla da ünlüdür. Bu sayede nem tutmaz, mekandaki havanın temiz kalmasını sağlar. Ayrıca mantar ve küf oluşumuna da engel olur. Bu nedenle de oldukça sağlıklı bir üründür.

İtalyan Boya Fiyatları

İtalyan boya fiyatları kullanılacak malzemelerin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İtalyan boya fiyatı almak ve Kale Mimarlık ayrıcalıklarından faydalanmak için iletişim formumuzu doldurabilir ya da (216) 378 69 16 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

.