İtalyan Boya Nasıl Onarılır

İtalyan Boya Nasıl Onarılır

İtalyan boyalı duvarlar, alçı sıva malzemesinden daha güçlüdür ve çok daha çekicidir. Duvar, çatlak veya çentikler nedeniyle hasar gördüğünde sıvanın estetiği azalır. Sorunu onarmak kolay değildir, çünkü en ufak renk değişikliği bile sıvadan kendini gösterecektir.

Adım 1

Hasarlı bölgeye alçı uygulayın. Kesin uygulama yöntemleri farklı olacaktır, ancak alçı uygulamak ve hasarlı alana yaymak için tipik olarak bir spatula kullanılır. Mümkün olduğunca etrafındaki seviyeye yakın bir şekilde düzleştirin ve kurumasını bekleyin.

Adım 2

Alçı malzemesini pürüzsüz ve eşit olana kadar zımparalayın. Zımparalamak için yukarı ve aşağı hareketler kullanın ve zımparalamadan kaynaklanan tozu temizlemek için yüzeyi bir bezle silin.

Adım 3

Çelik bir spatula kullanarak İtalyan sıvasını uygulayın. Uygulama sürecinde renk atmasını önlemek için sadece çelik kullanılmaktadır. Alçıyı spatula ile düzeltin. Alçının kurumasına izin verin. Proje için kullanılan özel sıvaya bağlı olarak kuruması dört ila 24 saat sürer.

Adım 4

İki ila yedi kat sıva uygulayın. Kesin miktar, kullandığınız sıvaya bağlıdır, bu nedenle proje için kesin kat sayısını belirlemek için sıva üzerindeki talimatlara bakın.