italyan boya fikirleri

İtalyan Boya Renkleri için 4 Harika Fikir

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli İtalyan boya renkleri vardır. Uygulama için en iyi yerlerden bazıları mutfak, banyo ve yemek odası olacaktır. Otantik İtalyan boya, gevşek kireç, su ve mermer tozundan oluşur. Gerçek veya doğal sıva, yalnızca doğal toprak tonlarındaki renklerden yapılmıştır ve bazı evlerde, İtalyan boyayı andırmak için yapılan sentetik sıvalarla aynı odanın cazibesini ortaya çıkarmayabilir. Bununla birlikte, renk söz konusu olduğunda kişiye çok daha fazla seçenek sunar. İşte İtalyan boya renkleri için bazı fikirler.

Renkli Balmumu Kullanın

Alçının doğal renklerini kullanmanın gerçekten güzel bir yolu, sıvaya renkli mum eklemektir. Banyoya inanılmaz bir çekicilik katacak daha derin ve pürüzsüz bir görünüm verecektir. Diğer geleneksel duvar işleme türlerinden daha topraksı ve eski dünya cazibesi sunacaktır.

Leke ile Karıştırın

Bir başka harika yol da, tercihinize göre biraz leke ile birkaç farklı İtalyan sıva rengi eklemektir. Bu, duvarlarınıza uyguladığınız sıvanın gölgesini ve derinliğini fazla çaba harcamadan değiştirecektir.

Renkleri Birleştirin

İtalyan boya rengini değiştirmek için başka bir harika fikir, çeşitli farklı alçı tonlarını birleştirmektir. Bunu, bir renkle ince bir sıva tabakası, ardından başka bir renkte çok ince bir tabaka daha uygulayarak yaparsınız. Aradığınız doğru rengi ve dokuyu elde edene kadar devam edebilirsiniz.

Alçı Katmanları Kullanın

Ten rengi, bej, beyaz ve morları ayrı katmanlarda birleştirmek, dekoratif boya yapılan duvarın çeşitli alanlarındaki farklı katmanlardan oluşan çeşitli farklı renklerle çok sıra dışı bir görünüm sağlayacaktır. Bu çok çekici bir etki yaratır. Duvara, gerçek bir cilanın bile başaramayacağı cilalı bir görünüm verir.

Denemeyi Düşünün

Burada önemli olan sadece tek kat duvar kaplaması ile yetinmeye gerek olmamasıdır. Yapılacak en iyi şey, üzerinde deney yapabileceğiniz örnekler almaktır. Bu size alçı ve farklı tonlarla neler yapabileceğiniz konusunda daha iyi bir fikir verecek ve benzersiz bir şekilde size ait bir şey ortaya çıkaracaktır.

İtalyan Boyanın Nereye Gideceğini Düşünün

Nasıl bir görünüm aradığınızı ve hangi odalarda İtalyan boya yaptırmak istediğinizi de bilmelisiniz. Birden fazla oda düşünüyorsanız, oturup tüm odaların aynı mı olacağına karar vermek isteyebilirsiniz, yoksa her odanın kendi kişiliğine sahip olmasını mı tercih edersiniz? Eski dünyanın cazibesine ve klas bir atmosfer yaratmada ne kadar ileri gidebileceğinizi görmek tamamen size ve hayal gücünüze kalmış.