İtalyan Boya Uygulaması İçin 3 İpucu

Duvarlara ve tavanlara doku eklemek için dekorasyon sürecinde İtalyan dekoratif boya kullanılabilir. Boya uygulama sürecinde bazı ipuçlarından yararlanarak projenin doğru bir şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

1 – Hazırlık

İtalyan boyanın yapışması için mümkün olan en iyi tabana sahip olduğundan emin olmak için biraz hazırlıkla başlamalısınız. Herhangi bir onarım, duvar yüzeyine astar uygulanmadan önce, sıva rengine uygun olduğundan emin olunarak tamamlanmalıdır. Sadece proje için ihtiyaç duyduğunuz kadar boya yapın.

2 – Uygulama Tekniği

İtalyan boyayı duvara uygularken tabakanın mümkün olduğunca ince ve pürüzsüz olmasını sağlamak için malayı belli bir açıyla tutun. Bir seferde küçük bölümler halinde çalışın ve tüm duvarın kaplandığından emin olmak için vuruşları üst üste getirin. İkinci katmanı uygulamak için aynı işlemi kullanın.

3 – Bitirme

İtalyan boyanın iyice kurumasını bekleyin, bu genellikle en az 4 saat boyunca bırakılması anlamına gelir. Yüzey kuruduktan sonra zımpara ile ovalanarak doku ayarlanabilir ve kusurlar giderilebilir. Oluşan tozu temizlemek için suyla nemlendirilmiş bir bezle silin.