italyan boya nedir

İtalyan Sıva Renkleri Rehberi

Venedik sıvasının çekici kaplaması, en kurtarıcı özelliği olmalıdır. Çok tonlu derinliği, doğal dokusu ve ışığı yansıtma biçimi, lüksün simgesi olan bu gerçekten güzel bitişin benzersizliğine katkıda bulunur. Ancak Venedik cilalı sıvası da çok yönlülüğü nedeniyle desteklenmelidir. Bu kadar çeşitli cilalar ve çok sayıda Venedik sıva rengi ile gerçekten her zevke, stile ve markaya uygun bir şeyler var.

Bunu akılda tutarak, özel olarak Venedik sıva renkleri konusuna bir göz atalım, her bir cilalı sıva arasında nelerin mevcut olduğunu keşfedelim ve soruyu yanıtlayarak Venedik sıvasının rengini değiştirebilir misiniz?

Spatulato Venedik Sıva Renkleri

Spatulato, Venedik’in en popüler alçı ürünlerinden biridir ve çarpıcı, yüksek parlaklıkta bir yüzey ve süper pürüzsüz bir doku sunar. Spatulato, kendisini çağdaş çevreye daha çok ödünç verir ve genellikle ticari ortamlarda kullanılır, davetkar karşılamalar, çarpıcı arka planlar ve çekici alanlar yaratır.

Venedik sıva renkleri söz konusu olduğunda, Spatulato, maviler, kırmızılar, pembeler, yeşiller ve arada bir dizi zarif, sade pastel ile soğuk ve sıcak beyazlardan en koyu tonlara kadar 45 tonluk ince bir dizi sunar.

Dragged Venedik Sıva Renkleri

Dragged cilalı sıva, doğal görünümlü, dokulu bir yüzeydir. Tek tip pürüzlü bir his vermek üzere tasarlanan bu kaplama, renk yoğunluğunda ince farklılıklar oluşturarak ona gerçek derinlik kazandırır. Sanat gerçekten, sürüklenen cilalı sıva ile uygulamadadır, yönsel bir kaplama ile elementlere maruz kalmış, eskitilmiş taştan büyüleyici bir görünüm elde edilir.

Renk yıkama, bu özel sıva ile muhteşem bir etki yaratır. Mevcut on zarif doğal ton arasında kremler, pembeler, açık kahverengiler ve leylaklar bulunur.

Traverten Sıva Tonları

Bu doğal taş kaplama tıpkı gerçek gibi görünüyor. Uygulama süreci, çok tonlu bir görünümle sonuçlanır ve ona gerçek Traverten’in çok beğenildiği dokulu bir görünüm kazandırır.

Traverten cilalı sıvada on renk mevcuttur, hepsi güzel bir şekilde doğaldır ve göz alıcı özellikli blok duvarlar veya paneller oluşturmak için mükemmeldir.

Marmorino Venedik Sıva Renkleri

Marmorino, en yoğun emek gerektiren cilalı sıva yüzeylerinden biridir, ancak sonuçlar gerçekten görülmesi gereken bir şeydir. Mat, saten ve parlak efekt seçenekleriyle Marmorino tipik olarak cilalı mermeri taklit eder ve hem ev hem de ticari ortamlarda kullanılan en popüler iç mekan kaplamalarından biridir.

Bu özel cilalı sıva için parlak beyaz tercih edilen renk tonu olma eğilimindeyken, sıcak, pembe beyazdan gece gökyüzü siyahına kadar tüm renk spektrumu için oldukça talep vardır. Özellik duvarları ve sergileme alanları, maviler, yeşiller ve kahverengiler dünyevi bir his sağlarken kırmızı tonlarıyla çarpıcı şekillerde hayata geçirilebilir. Gerçekten yapabiliyorsanız, 48 seçenek arasından seçiminizi yapın.

Çukurlu İtalyan Sıva Renkleri

Çukurlu Venedik sıvası, eskitilmiş taşa benziyor. Rahatsızlık seviyesi tamamen sizin tercihinize bağlıdır ve tamamen onu uygulayan uzmanların sanatsal ellerindedir.

Çukurlu cilalı sıva için popüler renk yıkamaları metalik ve inciyi içerir, ancak renk şeması oldukça geniştir ve doğal kremlerden kahverengiler, griler, yeşiller, maviler ve kırmızılar ve bunların arasında birçok farklı renk seçeneği sunulur.

Beton Cilalı Sıva İçin İtalyan Sıva Renkleri

İlkel bir beton kaplamalı duvar, size üst düzey bir kaplama gibi gelmeyebilir, ancak beton Venedik sıvası aslında bir dizi yüksek profilli marka arasında popüler bir seçimdir. Rustik bir görünümden yanaysanız, gerçekten otantik bir görünüm için farklı derecelerde hava koşullarına ve rahatsız edici olarak uygulanabilen bu bitiş sizi cezbedecektir.

Kişisel zevkinize, dekorunuza veya markanıza uygun on renk arasından seçim yapın, hepsi bu basit ama son derece etkili bitişi tamamlamak için uygun şekilde kapatılmıştır.

Pürüzsüz Cilalı Sıva Renkleri

Yaşam alanlarında popüler, ancak ticari ortamlarda eşit derecede talep gören pürüzsüz cilalı sıva, entrika ve ilgi yaratan hafif bir benek içerir. Doğal taş etkisi nedeniyle tercih edilen bu bitiş, serbest akışlı olup her ortama sakin bir hava katar.

Mevcut 33 renk tonu ile seçim yapmak asla kolay bir iş olmayacak, ancak olumlu bir notta, bu bitişi zevkinize ve iç tarzınıza uydurmak daha kolay olacaktır.

İtalyan Sıva Rengini Değiştirebilir misiniz?

Gelecekte bir noktada Venedik cilalı sıvanızın gölgesini değiştirmek istediğinize karar verirseniz, bu genellikle mümkündür.

Bununla birlikte, önemli bir hazırlık çalışması gerekeceğini akılda tutmak önemlidir ve pürüzlü veya çukurlu bir dokuya veya çok tonlu efekt kaplamasına sahip Venedik sıvasını kaplamaya çalışıyorsanız, o zaman Kale Mimarlık gibi bir profesyonelle görüşmeniz önerilir. Aksi takdirde, yüzeye zarar verme veya hayran olduğunuz güzel etkiyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.