italyan boya dekor

Mücevher Tonları ile Nasıl Dekorasyon Yapılır?

Grandmillennial stilinin yükselişi, ev dekoru olarak kristaller ve Hollywood Regency’den ilham alan görkemli mekanlar, inkar edilemez bir şekilde mücevher tonlarının modern ev dekoruna dönüş yolunu bulmasının yolunu açtı. Birkaç isim vermek gerekirse safir, yakut ve zümrütün zengin tonları, ev dekoru söz konusu olduğunda ve rahat ama görkemli bir yaşam alanı yaratırken ciddi bir etki yaratır.

Bununla birlikte, mücevher tonlarıyla dekorasyon yapmak, ilk başta çözmesi biraz zor olabilir. Alanınızın gösterişli bir otel barı veya lobi gibi görünmesini istemiyorsanız, bu hiper doygun renk gruplarının kullanımıyla kasıtlı ve tutumlu olmak anahtar olacaktır.

Dengeli bir görünüm elde etmekten benzer ağırlıktaki renkleri seçmeye kadar, ev dekorunuza bazı mücevher tonları eklemeyi umuyorsanız yapmak isteyeceğiniz şeyler burada.

Niyetli Olun

Niyetli olmak ve mücevher tonlarınızda tutumlu olmak ilk kuraldır. Bu zengin doygunluktaki tonlar bir etki yaratıyor; bu yüzden biraz uzun bir yol kat ediyor.

Siyah Beyazı Düşünün

Mücevher tonları da temiz beyazla bütünleştirildiğinde iyi dengeleniyor ve renk hikayenize siyahın eklenmesi, mücevher tonlarının yoğunluğu göz önüne alındığında gerekli dengeyi sağlamaya da yardımcı olacaktır.

Dengeli Olun

Buraya veya oraya bir parça (mücevher) rengi eklemek isteyebilirsiniz, ancak mücevher tonları gruplar halinde geldiklerinde en iyi şekilde görünürler. Dengeyi sağlamak için bu renk tonlarının odanın içinde tekrarlanması gerekiyor. Bununla birlikte, siyahın kullanılması bunun yerine gerekli bir karşı ağırlık işlevi görebilir. Odak duvarlarda, mobilyalarda veya aksesuarlarda kullanmak için bir veya iki mücevher tonu seçmeniz önerilir.

Benzer Ağırlıktaki Renkleri Seçin

Uzmanlar, daha az doygun renk tonlarının iyi eşleşmediği konusunda hemfikir. Daha yumuşak tonları mücevher tonlarıyla karıştırmak, aynı derecede görsel ağırlığa sahip olmama meselesidir, yani eşit derecede doygun tonlarla eşleştirmek (veya siyah beyaz) hayati önem taşır.

Metalleri Düşünün

Abartılı bir dramatik açıklama yapmadıkça, belirli bir alanda çok fazla mücevher tonu bunaltıcı gelebilir. Alanı ezici olmadan dengeli hissettirecek bir başka seçenek de eşlik eden bir metalik, özellikle de altın spektrumundaki bir şey (parlatılmış veya daha eski bir patine ile) kullanılmasıdır. Bu durumda gümüşi veya bakır vurgular da işe yarayacaktır.

Mücevher Tonlu Mobilyalara Bakın

Mücevher tonlarını denemeye başlamak için harika bir yerin oturma odasıdır. Belki de koltuğunuzla en sevdiğiniz mücevher tonunda başlayın; turkuaz, altın ve zümrüt yeşili harika renklerdir.

Duvar Boyasıyla Karartın

Duvarlarınız için muhteşem bir koyu renk, cesur bir kanepeyle eşleştirildiğinde çarpıcı olabilir. Cesur bir görünüm için, mücevher tonunu duvarlarda tekrarlamak çok güzel çalışıyor.

Doğal Dokuları Unutmayın

Mücevher tonlarıyla çalışırken, odadaki mevcut tonların ağırlığını dengelemek için doğal dokulara da yer vermelisiniz; nötr ahşap tonunda sehpalar, sehpalar ve medya dolapları ekleyin.

Lüks Aydınlatmaya Bakın

Işıltılı aydınlatma şarttır. Orta yüzyıldan kalma bir mat pirinç zemin lambası veya parlak cilalı nikel avizeler düşünün, bir metal kaplama seçin ve odanın her yerine yayabilirsiniz.

Gösterişli Aksesuarları Atlamayın

Zümrüt yeşili bir kanepe, uyumlu duvarlar, hafif ahşap sehpa, doğal jüt halılı uzun pirinç zemin lambası ve odaya dağılmış krem renkli aksesuarlar hayal edin. Mumlar, kitaplar, vazolar ve güzel bir orkide mücevher tonu temasını vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Kumaşları Düşünün

Evinizi mücevher tonlarıyla dekore ettiğinizde, farklı kumaş dokularını karıştırmak ve eşleştirmek bu görkemli duyguyu yaratmanıza yardımcı olacaktır. Peluş kadifeyi fırfırlı parçalarla veya kadifeyi şık bir ipek kırlentle birleştirmeyi düşünün.