Mumlu İtalyan Sıva Üzeri Nasıl Boyanır

Gerçek İtalyan sıvası, nefes kesici bir derinlik, şeffaflık ve pürüzsüz cam dokusuna sahiptir. Yüzyıllardır neden sevildiğine dair bir gizem yok, ancak birinin neden İtalyan sıvasını örtmek istediği tam olarak açık değil. Yapay İtalyan sıvası, pek çok kitte renkleri ortaya çıkaran renkli sıva ve balmumu içermesine rağmen, pürüzsüz veya zengin değildir. Venedik sıvasını boyamak zor değildir, ancak biraz hazırlık çalışması gerektiriyor. Duvarlara zarar vermemek için dokulu İtalyan sıva kaplaması bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

Adım 1

Temiz, tüy bırakmayan bir beze yaklaşık 1/4 su bardağı mineral alkolü dökün. Nemli bezi duvara sürtün. Lekenin kurumasını bekleyin ve balmumunun çıkarılıp çıkarılmadığını kontrol edin. Varsa, tamamen sıyrılana kadar devam edin.

Adım 2

Avuç içi zımparanıza 80 taneli zımpara kağıdı takın ve mineral alkoller mumu çıkarmadıysa duvarların üzerinden hafifçe geçin. Nemli bir bezle tozu silin.

Adım 3

120 kumlu zımpara kağıdına geçin ve duvarların üzerinden tekrar geçin. Onları temiz bir bezle silin.

Adım 4

Üzerine boya bulaştırmak istemediğiniz herhangi bir süpürgelik, elektrik prizi veya anahtar plakasının üzerine maskeleme bandını koyun ve yere damla bezleri serin.

Adım 5

Boya tepsisine birkaç cm alkid veya kuvars astar dökün. Maskeleme bandının etrafında çalışmak için kenar fırçasını ve duvarların geri kalanını yapmak için uzun saplı bir ruloyu kullanın. Astarı ince, eşit bir kat halinde uygulayın. Üreticinin talimatlarına göre kurumasını bekleyin.

Adım 6

Lateks boya ile bir boya tepsisini yaklaşık yarısına kadar doldurun. Süpürgelik üzerindeki bandının etrafında çalışmak için temiz bir kenar fırçası kullanın. Duvarların geri kalanını temiz, uzun saplı bir rulo ile boyayın. Üreticinin tavsiyelerine göre lateks boyanın kurumasını bekleyin.

Adım 7

Kurutulmuş boyayı çekmemek için boya hala nemliyken maskeleme bandını çıkarın. Gerekirse küçük onarımlar yapmak için kenar fırçasını kullanın.

Adım 8

Odanın ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız ikinci bir kat uygulayın. Boyayı gece boyunca kurumaya bırakın.