italyan boya tv ünitesi

Patlayabilecek İtalyan Boya Trendleri

2022 için ev iç trendleri söz konusu olduğunda, itici güç olarak öne çıkan bir şey var ve bu bir huzur cenneti yaratmak olmalı. Böylesine zorlu bir yıldan sonra ve insanların artık evlerine ve kişisel alanlarına çok daha fazla değer vermesiyle, birçok trendin ruh halini sakinleştiren ve zihni rahatlatan doğal stillere geçişi işaret etmesi gerçekten şaşırtıcı değil. Bu yazıda, cilalı alçı duvarların önümüzdeki yılın trendlerine ne kadar farklı şekilde uyduğunu inceliyoruz.

Doğal Görünüm

İç mekanınıza ilham veren bir su kütlesi, ormanlık alan veya çakıllı bir plaj olsun, doğal tonlar, çoğunlukla onarıcı özellikleri sayesinde 2022’in en popüler trendi olarak göze çarpıyor.

Venedik cilalı sıva duvarları söz konusu olduğunda, doğal görünümü elde etmenin birçok yolu vardır. Örneğin traverten cilalı sıva, doğal taşı taklit eden bir bitiş sağlar. Artisan uygulama süreci, tıpkı gerçek traverten gibi doku ve yön vererek çok tonlu bir görünüm yaratır. Çarpıcı bir cilalı sıva özellikli duvar oluşturmak için işleri veya panelleri engellemek için şekillendirin veya bir salon veya geçitte yön oluşturmak için kullanın.

Görkemli Görünüm

Belki de kabuğumuzdan çıkmanın ve gerçekten kim olduğumuzu ifade etmenin zamanı gelmiştir. Ve bunu yapmanın, içine bir miktar ışıltı serpiştirilmiş Venedik cilalı sıvadan daha iyi bir yolu var mı?

En titiz işlemden başka bir şey içeren cilalı sıva uygulama konusunda hiçbir şey yoktur. Özellikle metalik işlemler söz konusu olduğunda.

Metalik Venedik cilalı sıva, dramatik bir etki yaratarak bir evin kişiliğinin tam anlamıyla parlamasına izin verir. İç mekanınız bilinçli olarak minimalist olarak tasarlanmışsa, biraz canlandırma zamanının gelip gelmediğini düşünün. Neden boş bir tuvale etki katmak için cilalı sıva özellikli bir duvar oluşturmayı düşünmüyorsunuz?

Kıvrımlı Görünüm

2022 trendleri, kavisli ve oluklu şekillerin oldukça öne çıkacağını söylüyor. Kıvrımlı mobilyalar, geleneksel parçaların köşeli çizgilerinden çoktan yerini alıyor, burada akıcı çizgiler ve taraklı kenarlar, mobilya tasarım özellikleri olarak giderek daha popüler hale geliyor.

Geniş merdivenler, büyük sütunlar ve zarif kornişler gibi dönem özellikleriyle süslenmiş iç mekanlar için iyi haber, Venedik cilalı sıvasının ideal bitişi sağlamasıdır. Tabii ki, son işlemin tamamen kusursuz olması için ürünü uygulamak için en iyi cilalı sıva uzmanlarını gerektirir ve bu kadar dahil olan süreç, bir yatırımı emredecek, ancak geri çekilip sonuca hayran kaldığınızda, her şeye değdiğini anında anlayacaktır.

Yüksek parlaklığa sahip kaplaması göz alıcıdır ve pürüzsüz dokusu kıvrımları vurgulamak için mükemmeldir. Akıllıca yerleştirilmiş aydınlatma, bu sıvanın ışığı yansıtma özelliklerini geliştirecek ve renk değerleri arasındaki kademeli hareketi vurgulayacaktır. Söz konusu gölge seçimi olduğunda da kelimenin tam anlamıyla düzinelerce olasılık vardır; bu, mevcut şemanızla kusursuz bir uyum sağlayabileceğiniz veya yepyeni bir renk seçebileceğiniz, hatta gerçekten benzersiz bir şey yaratmak için çeşitli tonları bir araya getirebileceğiniz anlamına gelir.

Fayans Değiştirme

Günümüzde herkes az bakım istiyor. Ve bu hiç de şaşırtıcı değil, çünkü değerli zamanımızı odaklamamız gereken çok başka şeyler var.

Fayanslar yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Aslında seramik karoların tarihi en eski uygarlıklara kadar uzanmaktadır. Banyolar, mutfaklar ve havuz kenarları geleneksel olarak ıslanmaya meyilli alanlar için nihai çözüm olan fayanslarla döşenmiştir. Ancak fayanslar tam olarak az bakım gerektirmez. Harç renginin solma alışkanlığına sahiptir ve küf oluşumu olağandır.

Bununla birlikte, cilalı sıva duvarlar hiç harç gerektirmez. Yani kırık çizgiler yok. Ve en iyi kısmı? Venedik cilalı sıva, ömür boyu bir son işlem olarak kabul edilir, bu da az bakım gerektiren hedefinize ulaşacağınız anlamına gelir.

Cilalı sıva, aksi takdirde karo döşenecek odalar için mükemmel bir yüzeydir. Kireç esaslı olduğu için nemli koşullarda bile çatlama ve büzülmeye daha az eğilimlidir. Aslında, ıslanırsa, emilen suyun hızla buharlaşmasına izin verir, çünkü tamamen nefes alabilir. Aynı nedenle cilalı sıva duvarlar nemi düzenleyebilir ve duvar içinde küf veya mantar oluşumunu engelleyebilir. Ayrıca yükselen nemi tolere edecekler. Venedik sıvasının 2022’de fayansların yerini almasına şaşmamalı!