Valspar Venedik Sıvası Nasıl Kullanılır

Venedik sıva, İtalya’nın Venedik kentinden gelen bir sıva spatulası ile darbelerle uygulanan çok katmanlı bir duvar kaplamasıdır. Valspar Venedik sıva, kolay bir uygulamada orijinal Venedik sıva görünümünü yeniden oluşturmak için tasarlanmış özel bir İtalyan boyasıdır. Son kaplama, istenirse yüksek parlaklığa cilalanabilen iki tonlu cilalı mermer veya doğal taş görünümüne sahiptir.

Valspar Venedik sıva, iki tonlu katmanlı sıva görünümüne sahiptir.

Adım 1

Süpürgelikleri, pencerelerin ve kapıların çevresini boya bandı kullanarak bantlayın ve zemine damla bezleri yerleştirin.

Adım 2

Düz duvarlardaki tümsekleri veya düzensiz yüzeyleri kazıyın ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için gerektiğinde çatlak dolgusu uygulayın.

Adım 3

Astarı bir boya tepsisine dökün ve 10 cm’lik bir rulo kullanarak duvarları astarlayın, ardından duvarların üreticinin talimatlarına göre kurumasını bekleyin.

Adım 4

İtalyan sıvasını bir boya tepsisine dökün ve alçıyı 90×90 cm kesitte duvara uygulamak için 10 cm inçlik bir rulo kullanın.

Adım 5

Uygulanan sıvayı üst üste binen bir desende farklı yönlerde hareket ettirmek için çelik bir spatula kullanın. Özellikle kenarlarda eşit bir desen bırakmamak için rastgele bir hareket kullanmaya çalışın.

Adım 6

Venedik sıva ürününü rulo ile sonraki 90 cm kare bölüme uygulayın ve ürünü önceki bölümün yanında üst üste binen bir düzende hareket ettirmek için çelik kazıyıcıyı kullanın.

Adım 7

Tüm yüzeyi kaplayana kadar bu uygulamayı tekrarlayın. Bu ilk katın, mat ve daha açık renkli olana kadar bir ila dört saat kurumasını bekleyin.

Adım 8

Bıçak üzerine az miktarda Venedik sıvası ile çelik spatula kullanarak ikinci bir kat uygulayın. Duvarın tepesinden başlayın ve sıvayı ileri geri ve yan yana hareket ettirerek rastgele bir desende ince bir şekilde uygulayın.

Adım 9

Yüzeyi çelik sıyırıcı ve sıva ile tamamen kaplayın, ardından bir ila dört saat daha kurumasını bekleyin.

Adım 10

Parlatma etkisi için yüzeyi çelik spatula ile pürüzsüz hale getirin, ardından ileri geri hareketlerle naylon mutfak ovucu ile yüzeyi daha da parlatın.

Adım 11

İstenirse yüzeyi çok parlak bir yüzey elde etmek için cilalamak için tamamlanmış yüzeyi ince çelik yünü kullanarak dairesel hareketlerle parlatın.