Boya Hazırlığı İçin Nihai Kılavuz

Evlerimizde geçirdiğimiz zamanın artması, doğal olarak hem içeride hem dışarıda daha fazla yıpranmaya neden oldu.

İster çatlama, ister kaza sonucu çizikler, zamanla solmuş boyalar veya sadece eskimiş bir renk olsun, bir duvar, çit veya bir mobilyayı boyamak, alanınızı basit, hızlı ve bütçeye uygun bir şekilde yenilemek için bir şans sağlar.

Boyama hazırlığı kulağa ürkütücü gelse de İtalyan boya konusunda uzman olan ekibimiz bu görev için size bir kılavuz hazırladı.

Her Şey Hazırlık Aşamasında

Bitmiş sonuç, yalnızca hazırlık ve boyamadan önce geçen süre kadar iyidir. Yüzeyin üzerinde veya önünde olabilecek kalıntıları temizleyerek başlayın, kazayla sıçramayı önlemek için tüm yüzeyleri örtün ve çit gibi dış mekan işleri için çimlerin biçildiğinden ve sizi engelleyen hiçbir bitki örtüsü olmadığından emin olun.

Harika bir sonuç elde etmek için, eski veya dökülen boyaları bir boya kazıyıcı ile kazıyarak başlayın. Pul pul boya üzerine boyamak darbelere neden olabilir ve yeni boya katının yüzeye yapışmasını önleyecektir. Boya Sıyırıcı, eski pul pul boyaları, silikonları ve yapışkan kalıntıları temizlemek için ideal olan iş için mükemmel bir araçtır. Esasen, hazırlığı atlamayarak yeni boya çalışmanız daha iyi görünecek ve daha uzun süre dayanacaktır.

Zımpara

Pürüzsüz bir yüzeyin anahtarı, düz olmayan yüzeyleri zımparalamaktır. Tavanlara, iç veya dış duvarlara, ahşap işlere veya çitlere mükemmel pürüzsüzlükte bir kat boya uygulamak için işe mükemmel pürüzsüz bir yüzeyle başlamalısınız.

Doğru zımpara süngerinin kullanılması, yüzeyi düzleştirmeye ve kazıma işlemi sırasında veya doğal aşınma ve yıpranmadan sonra oluşabilecek tüm çıkıntıları düzleştirmeye yardımcı olacaktır. Zımpara süngeri seçilirken sünger üzerindeki sayı ne kadar yüksek olursa zımparalama yüzeyi o kadar ince olur.

Bu basit görev, zımpara süngeri gibi yüksek kaliteli bir süngerle kolayca yapılabilir.

Profesyonel ipucu: Dekoratif ahşap, köşeler veya kenarlar gibi ulaşılması zor alanları zımparalamak için standart blok sünger yerine açılı bir zımpara süngeri kullanın – açılı şekli dar köşelere ve yarıklara kolayca girebilir.

Boşlukları Doldurun

Seçtiğiniz yüzey kazındıktan, zımparalandıktan ve yıkandıktan sonra, boşluk doldurucu ve boya kazıyıcı kullanarak boşlukları ve delikleri doldurmanın zamanı geldi. Boşluk doldurucuyu veya bileşimi bir kovaya veya küvete dökün ve biraz koyu bir kıvama gelene kadar su ekleyin veya uygulamaya hazır bir Boşluk Dolgusu kullanın.

Boya sıyırıcı gibi bir boya kazıyıcı kullanarak, dolguyu yüzeydeki tüm deliklere, çatlaklara veya talaşlara uygulayarak alanı aşırı doldurmasını sağlayın. Kuruduktan sonra, pürüzsüz bir yüzey için yüzeyi hafifçe zımparalayın.

Profesyonel ipucu: Her boyuttaki çatlak ve deliklerin kolayca düzeltilmesini sağlamak için farklı boyutlarda boya sıyırıcılar kullanın

Boyama Zamanı

Şimdi heyecan verici kısım olan boyama zamanı! Eşit bir renk ve tutarlılık sağlamak için, malzemeler genellikle birbirinden ayrılabileceğinden, boyamaya başlamadan önce ve boyama sırasında arada sırada karıştırmak önemlidir.

Boyayı kolayca ve iyice karıştırmak için bir karıştırıcı bu görev için mükemmeldir. Dayanıklı, ağır hizmet tipi çelikten yapılmış ve taşınabilirlik düşünülerek tasarlanmış bu hafif karıştırıcı, boyarken kolayca taşınabileceği anlamına gelir. En az 10 mm aynalı herhangi bir standart matkabı takan bu boya karıştırıcı, 5-20 litrelik boya kutularında kullanılabilir.

Profesyonel ipucu: Çevredeki yüzeylere boya sıçramadığından emin olmak için matkap karıştırıcıyı dönmesi durana kadar boya kutusundan çekmediğinizden emin olun.

Temizlemek

Boyamayı bitirdikten sonra, tüm fırçaları ve ruloları kurumadan iyice temizleyin. Boya araçlarını verimli ve hızlı bir şekilde temizlemenize yardımcı olmak için, silindirlerden fazla boyayı sıkmak için kullanılabilecek kavisli bir yüzeye sahip çoklu boya kazıyıcısını kullanın. Mümkün olduğu kadar fazla boyayı çıkararak, rulo veya fırçanın temizlenmesi daha kolay olacaktır.

İtalyan sıva uygulaması çok daha zor ve ustalık istediği için uzman ekibimizden yardım almanızı tavsiye ederiz.