İtalyan Boya Nasıl Yapılır?

italyan boya nasıl yapılır

Dekoratif bir görüntü istediğiniz her mekanda uygulayabileceğiniz İtalyan boya (dekoratif boya), son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Sadece harika bir görüntü sunmasından ötürü değil aynı zamanda uygun fiyatı ve dayanıklı olmasıyla da ön plana çıkan İtalyan boya aynı zamanda uygulanabilirlik açısından da basittir. Gelin birlikte bunu inceleyelim.

İtalyan Boya Nasıl Yapılır? 

İtalyan boyalar, mekanda farklılık yaratma amacıyla kullanılmaktadır. Uzun ömürlü ve estetik olması nedeniyle genellikle işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. İtalyan boya için tek bir uygulama tarzı yoktur. İtalyan boyalar farklı farklıdır ve hepsinde farklı bir yöntem izlenir. Örneğin a model boyada farklı bir alet kullanılırken, b model de daha farklı bir alet kullanılmaktadır. Yine de adım adım genellikle nasıl bir yöntem uygulandığına birlikte bakalım.

İtalyan boya yapabilmek için usta el işçiliği gerekmektedir. Usta olmayan kişiler öncelikle birkaç deneme yapmalı daha sonra kendileri uygulamaya geçmelidir. Ama yine de tavsiyemiz bir usta tarafından uygulanması yönündedir. İtalyan boya uygulanırken genellikle çelik mala kullanılmaktadır. Boya direkt olarak sıvalı duvara uygulanabilir. Duvarda herhangi bir onarıma ya da tamire gerek yoktur. Boya mutlaka duvara olabildiğince pürüzsüz bir biçimde uygulanmalıdır. Boyanın ilk katı yapıldıktan sonra mutlaka beklenmeli (12 saat uygun olacaktır) diğer kat daha sonra atılmalıdır. İkinci katman kurumaya bırakılmadan önce sünger mala aracılığıyla sıkıştırma işlemi yapılmaktadır. Daha sonra temizlenme işlemi gerçekleştirilir. En son aşama ise boyayı dekoratif gösterecek katmanın atılmasıdır. Son katmanda usta plastik mala kullanmaktadır. Ayrıca dekoratif desenlerin uygulanabilmesi adına farklı farklı aletler kullanılmaktadır.

İtalyan boya yapılırken birkaç katman ayrı yöntemlerle uygulanmaktadır. Bu da ustalık gerektiren bir işlemdir. Diğer boya türleri sıradan fırçalarla uygulanabilirken İtalyan boya da bu kendine has teknikler ve aletlerle gerçekleştirilmektedir. Temel araçlar mala ve süngerdir.

İtalyan Boya Örnekleri

İtalyan Boya Uygulama Teknikleri

İtalyan boya yapılırken kullanılan en popüler tekniklerden ve araçlardan bahsedelim. İtalyan boya diğer boyalara nazaran daha farklı malzemelerle uygulanmaktadır. Genellikle çelik mala, sünger mala, plastik mala, desen fırça ve efektif fırça kullanılmaktadır. İtalyan boya direkt olarak duvara uygulanır. Genel olarak bilinen farklı 2 türü vardır: Orta ve ince.

İtalyan boyaların diğer boyalar gibi alçı üzerine uygulanması zorunlu değildir. Direkt olarak ince sıva üzerine rahatlıkla uygulanabilir. Ayrıca, taş, ahşap, beton ve alçı gibi yüzeylere de uygulanabilmektedir.

İtalyan dekoratif boyalar her türlü iç ve dış mekanda uygulanabilmektedir. Bu boyalar tüm yüzeylere hayal gücü özgürlüğü sağlar.

İtalyan Boya İçin Hangi Araçlara İhtiyacımız Var?

italyan boya nasıl yapılırFırça : İyi kalitede bir fırça gerekmektedir. Bu fırçalar dekoratif kat için kullanılır.

kumlu italyan boya nasıl yapılırMala : İtalyan boyanın ilk katı direkt olarak mala ile yapılır. İlk kat çelik mala ve ikinci kar plastik mala ile uygulanmaktadır. Kaliteli paslanmaz çelikten küçük bir mala işinizi görecektir.

italyan dekoratif boya nasıl yapılırSünger: Sünger aracılığıyla sıkıştırma işlemi gerçekleştirilir.

dekoratif boya uygulaması nasıl yapılırBüyük Bir Kap: Boya için gerekmektedir.

Firmamız İtalyan boya uygulamaları konusunda tüm tekniklere hakimdir. Hangi türde İtalyan boyaya istediğinizi karar vermeniz halinde öncelikle mekanı ziyaret edip inceleme yapıyor daha sonra size fiyat veriyoruz. Fiyat konusunda anlaşmamız halinde İtalyan boya uygulamasına yukarıdaki anlattığımız tekniklerden uygun olanlarla başlıyoruz.

Eğer sizler de İtalyan boyayla mekanlarınıza hava katmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en iyi hizmeti vereceğimizden şüpheniz olmasın.

İtalyan Boya Fiyatları

İtalyan boya fiyatları kullanılacak malzemelerin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İtalyan boya fiyatı almak ve Kale Mimarlık ayrıcalıklarından faydalanmak için iletişim formumuzu doldurabilir ya da (216) 378 69 16 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

.