İtalyan Dış Cephe Boya

İtalyan dış cephe sıva

İtalyan sıva ve İtalyan boya kuruduğunda sert ve dayanıklı bir yüzey oluşturur. Dış duvarlara uygulandığında, görünüm beton sıvaya benzer, ancak evinize daha farklı bir karakter derinliği ve dokunsal bir his katar. Eşsiz nefes alabilirliği onu pratik bir seçim haline getirir. Yağmurdan sonra veya nemli havalarda, İtalyan sıva hızla kurur ve nemin yüzeyin arkasında sıkışmasını önler. Bu özellik binanın yapısal bütünlüğünü korumaya yardımcı olur. Dış cephelerde genellikle farklı bir sıva türü kullanılır. Buna Tadelakt da denir.

Tadelakt Sıva Nedir

Tadelakt, Fas mimarisinde banyo, lavabo, su kapları, iç ve dış duvarlar, tavanlar, çatılar ve zeminler yapmak için kullanılan su geçirmez bir sıva yüzeyidir. Su geçirmez ve su itici olması için sıkıştırılmış, cilalanmış ve sabunla işlenmiş kireç sıvadan yapılmıştır. Tadelakt’ın kurulumu emek yoğundur, ancak dayanıklıdır. Tadelakt macun olarak uygulandığı için yumuşak, dalgalı bir karaktere sahiptir, kıvrımlar oluşturabilir ve dikişsizdir. Herhangi bir renk vermek için pigment eklenebilir. Parlak veya mat bir bitişe sahip olabilir.

İtalyan dış cephe sıva, çeşitli farklı tanelerin kireç macunu, mermer tozu ve kuvars kumlarından oluşur. Alçı sıkıştırılır, düzleştirilir, cilalanır ve su geçirmez olması için özel bir sabunla işlenir.

Geleneksel olarak, kireç taşının zeytin ağacı ve palmiye ağacı ile yakılmasıyla üretilen hidrolik kireç adı verilen çok özel bir kireç türü kullanır. Kireç daha sonra agrega (taş tozu, kum) ve su ile karıştırılır. Doğal renk hafiftir, bu nedenle karışımı koyulaştırmak veya renklendirmek için doğal pigmentler eklenebilir.

Bu Venedik sıva türü son derece dayanıklı ve güzeldir. Dış duvarlar ve zeminler için dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır. Düz veya kavisli yüzeyler için uygundur.

Akrilik Sistemler

Bu tip sıvalar dış mekanlarda sıva veya tek kat sıva uygulamasına izin veren akrilik polimer içeriğine sahiptir. Akrilik polimer, kireç macunu ile birleşerek dış mekan kullanımına uygunluk sağlar.

Bu sıvalar doğal taş tozu içerdiğinden cilalandıklarında geleneksel İtalyan sıvasının birebir görünümünü alırlar.

Bazı sıva çeşitleri ise akrilik polimerleri de karışımına dahil ederek, dış duvarlara çok iyi yapışan, suya dayanıklı ve buhar geçirgen bir tabaka oluşturur.

Dış Mekan Projeniz İçin İtalyan Boya

İtalyan boyayı dış mekanlarda veya çok ıslak alanlarda kullanmak istiyorsanız, Tadelakt Fas kültüründe kendini kanıtladığı için çok iyi bir seçimdir. Ancak akrilik sıva daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Uygulaması Tadelakt’a göre daha kolay ve hızlıdır ve bazı insanlar akrilik yüzey görünümünü tercih eder.

İtalyan Dış Cephe Boya Fiyatları

İtalyan dış cephe boya fiyatları kullanılacak malzemelerin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İtalyan boya fiyatı almak ve Kale Mimarlık ayrıcalıklarından faydalanmak için iletişim formumuzu doldurabilir ya da (216) 378 69 16 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.