italyan sıva pahalı mı

İtalyan Sıva Pahalı mı?

İtalyan sıva pahalı mı? Bu soru yalnızca belirli bir projedeki duvar kaplamaları için ayrılan bütçeyle ilgilidir, ancak bunu net bir şekilde yanıtlamak ve maliyetleri neyin değiştirdiğini açıklamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

İtalyan sıva fiyatı genellikle metrekare bazında ücretlendirilir ve harcanacak zaman, kullanılacak sıva malzemesi ve istenirse kullanılacak İtalyan boya fiyatları uygulama fiyatlarını değişebilir.

Bazı İtalyan Sıva Türlerini Daha Pahalı Yapan Nedir?

Web sitemizde görüldüğü gibi, İtalyan sıva çeşitleri sonsuz görünmektedir ve her bir kaplamayı farklı beceri seviyelerinde oluşturmak için farklı uygulama teknikleri kullanılmaktadır. Bazı İtalyan sıvaların uygulaması daha hızlıdır ve diğer sıvalara göre daha az emek gerektirir veya nihai sonucu elde etmek için daha az sıva gerektirir. Bu da her bitiş için metrekare başına maliyeti etkiler. Sonuç ne kadar emek yoğun olursa, metrekare başına oran o kadar yüksek olur.

Sıvalar, yapımında kullanılan doğal kirecin doğası gereği hafif kirli beyaz olarak başlar. geniş renk yelpazesini elde etmek için, istenen rengi oluşturmak için sıvaya karıştırılan su bazlı sıvı pigmentler eklenir. Siyahlar, koyu kırmızılar ve maviler gibi koyu ve son derece lüks renkleri elde etmek için beyaz sıvayı istenen renge döndürmek için çok daha fazla pigment gerekir, bu nedenle siyah cilalı sıva cilası, örneğin bir siyah ciladan biraz daha pahalı olacaktır.

İtalyan Sıva Malzemeleri Pahalı mı?

İtalyan sıva, sonradan boyanacak geleneksel sıvalara kıyasla pahalı olarak kabul edilir. Daha sonra cilalı sıva cilalarımıza dönüştürülen malzemeleri oluşturmak için kullanılan hammadde kireçtir. Kireç hammaddesinin işlenebilir bir sıva macunu veya tozuna dönüştürülmesi süreci uzun bir süreçtir. Kirecin aldığı yolculuk aşağıdadır:

Çakıl Taşları: Kireç, eski, çevre dostu, yenilenebilir ve oldukça dayanıklı bir malzemedir. Gelenek ve teknoloji ile yapılan bir yolculukta sönmüş kireç haline dönüşen kalsiyum karbonat bakımından zengin çakıllardan kaynaklanır.

Yakıt: Eski zamanlarda olduğu gibi, odun hala çakıl taşlarını fırında pişirmek için kullanılan yakıttır. Tek bir ağaç kesilmez. Yerel marangozlardan büyük miktarlarda hurda toplanır ve talaş haline getirilir. Talaş fırına doldurulur ve gaz, petrol, kömür veya elektrik kullanılmadan yanar.

Pişirme: Gelenek ve yenilik pişirme aşamasında birleşir. Otomatik bir kontrol sistemi, yaklaşık bir hafta süren sürekli bir döngü içinde sürecin her adımını denetler. Sıcaklık, talaş ilavesinin ölçülmesiyle sabit tutulur ve son derece gelişmiş filtreleme sistemleri atmosfere emisyonları azaltır.

Soğutma: Destekle ufalanan çakıllar sönmemiş kireç haline gelir. Suya daldırılarak, olgunlaşma tanklarına dökülmeden önce filtrelenen yoğun bir sıvı, çimenli veya sönmüş kireç içinde çözülürler. Ürün kalitesini tehlikeye atacak pişmemiş kısımlar burada atılır.

Olgunlaşma: Sönmüş kireç, tanklarda neredeyse altı ay dinlendirilir. Bu, malzemenin olgunlaşmış sönmüş kirecin kimyasal yapısına dönüşmesi için minimum süredir.

Sönmüş Kireç: Uzun bir yolculuk oldu, ama bu sadece başlangıç. Sönmüş kireç artık kimyasal olarak dengeli, macunsu ve en yüksek kalitede. Üretim sürecine girmeden önce, en küçük kirleri gidermek ve kremsi hale getirmek için bir kez daha mikro filtreden geçirilir. Böylece Venedik sıva oluşturulur.

İtalyan Sıvanın İşçilik Maliyeti Yüksek mi?

Bazı İtalyan sıva kaplamaları, daha önce de belirtildiği gibi, çok emek yoğundur, bazıları diğerlerinden daha fazladır ve yapım süreleri değişebilir. Katmanlama işlemi nedeniyle küçük bir vurgu duvarını tamamlamak bile bazen 4-5 gün kadar sürebilir.