tavan italyan boya

2022 İçin Modern Tavan Tasarımları

Yaratıcılık söz konusu olduğunda, gökyüzü tavandır. Ne yazık ki, iç tavan tasarımları ile tavan tavandır. İyi tasarlanmış bir tavan, ustalık havası verir.

Bu 2022, mükemmel modern tavan tasarımı için görünümleri karıştırmak ve eşleştirmek için çok çeşitli malzemelere erişimimiz var.

Kablolar, borular ve benzerleri artık düz yüzeylere kolayca kaplanabilir ve ayrıca tavana şık bir görünüm kazandırılabilir.

Bu yazıda, bir sonraki tavan tasarımınızı gerçekten öne çıkaran çok çeşitli tasarım öğelerinden bahsedeceğiz.

Bununla birlikte, tavanlar için modaya uygun tasarımlar:

Ayna Yüzeyleri

Her zaman daha klasik seçeneklere yönelebilseniz de, ayna yüzeyli olanlar işleri etki için harika bir yol sağlar.

Ayna yüzeyleri, tavanı düzenli ve şık tutarken gözlerimizin daha ferah görmesini sağlar.

Evet, sıva ile birkaç aynalı karoyu hizalamak iyidir, ancak aşırıya kaçmanıza gerek yoktur.

Kendinizi yüzey alanıyla sınırlamak, tavanı modaya uygun tutarken iyi bir sınır oluşturabilir.

Ahşap Tavanlar

Ahşap bir tasarım, ister döşeme, tezgah veya tavan olsun, evinizin herhangi bir yerinde kullanabileceğiniz ve kullanabileceğiniz en güvenli tasarımlardan biridir.

Üreticiler, zaman içinde test edilmiş bu malzemeleri işlemede daha iyi hale geliyor. Aslında, çok sayıda ürünün dayanıklılığı artırılmıştır ve piyasada daha fazla çeşitlilik mevcuttur.

Bu, ahşap tavan tasarımlarını günümüzde sadece moda değil, aynı zamanda pratik hale getirir. Eğilim buna doğru ve haklı olarak giderek daha sürdürülebilir hale geliyor.

Her şey için çevre dostu seçeneklerin daha fazla farkına vardıkça, doğal malzemeler de moda olmaya devam edecek.

Ancak bu, metal ve diğer malzemeleri kullanarak tasarım yaptığınızdan daha fazla harcama yapmanız anlamına gelebilir.

Doğal malzemeler, özellikle ahşap kullanırken, sıkışık görünmemesi için tavan yüksekliğinin üç metre veya daha fazla olduğundan emin olun.

İtalyan Sıva Tavan

Saray benzeri tasarımlar mı arıyorsunuz?

Venedik alçı tavan tam size göre olabilir.

Bu tasarım, herhangi bir odaya, 16. ila 17. yüzyıllar arasında Avrupa saraylarının lüksünü ödünç alan neo-rönesans tarzının bir unsurunu verir.

Bu tasarımı o dönemin yaşam alanlarında görebilirsiniz.

Burada gördüğünüz desenler, gerçekten şık bir görünüm için zarif tonlar ve mermer lekeleri içerir.

Geleneksel Venedik tipik olarak kireç ve alçı taşı kullanırken, gerçek Venedik sıvası mermerle yapışır.

Her iki durumda da, Venedik’in modern tavan tasarım uygulamaları hem çekici hem de dayanıklı görünümler sağlar.

Asma tavanlar

3D ve Katmanlı Gergi Tavanlar

Gergi tavan (barisol) tasarımlarının yükselişi ile kısa süre sonra 3D olanlar geldi. Panelleri delikli tasarımlarda olduğu gibi katmanlarken, 3D teknolojisiyle oynamak mantıklıdır.

3D Gergi tavan tasarımı, yaratabileceğiniz illüzyonlar sayesinde odaya giren kişilerin dikkatini gerçekten çekebilir.

Burada iyi bir uygulama, arkadan aydınlatmalı bir alçıpan kullanılarak delikli kıvrımlı veya basamaklı çerçevelerle çevrelenerek tasarımın elde edildiği tavanın ortasında PVC kullanmaktır.

Bu şekilde, eğrilikleri en iyi şekilde değerlendirebilecek yıldızlar ve dalga benzeri desenler gibi modaya uygun tasarımlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu 2020, kavisli çerçeveler çok seviyeli tasarımların yanı sıra oldukça popüler hale geldi. Aslında, bununla gidebileceğiniz pek çok yol var – diğer birçok iyi seçenek arasında kubbe tavanlar ve kavisli tasarımlar.

Ayna Gergi Tavanlar

Ayna ve streç tek bir pakette zarafeti ve yeniliği büyüleyebilir. Küçük bir oda bile hayata geçirilebilir ve doğru kullanıldığında aydınlık, ferah bir his verir.

Saten ve ayna tablolarını birleştirmek, odanın merkezini yansıttığı için odadaki alanı gerçekten ortaya çıkaran unsurlar ekler.

Bunun da ötesinde, yerleşik lambalar gerçekten parlayabilir ve zaten aydınlık bir odaya katkıda bulunabilir.

Son olarak, her bir alandan yayılan ışığın yörüngelerini kestiğinizde ışıklar üzerinde bir oynama elde edilebilir.

Delikli Gergi Tavanlar

Delikli bir tasarım kesinlikle modern tavan tasarımı için bir gelişmedir. Düz bir gergi tavan tasarımında delinmiş görünümler oluşturmak için renklerle oynar.

Bu tipik olarak, biri daha doygun tonları tutarken, diğeri arka plan görevi görürken gerilmiş iki panel kullanılarak yapılır.

Yeni bir tavan tasarımı planlarken, soyut, geometrik, tematik vb. desenlerle kolayca oynayabileceğiniz için delikli görünüm kesinlikle bir dönüş.

Buradaki bir vuruş, lazer teknolojisinin bu tasarım için tamamen yeni bir boyut eklemesidir. LED şeritler ve diğer aydınlatma teknolojileri, tavan için görsel katmanlar oluşturmaya yardımcı olur.

Delikli bir tasarımı çıkarırken, yalnızca yer kaplamakla kalmayıp odaya gerçekten fayda sağlaması için yüksek bir tavana ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Gergi Tavanlarda Yüzer Hat

Kayan çizgiler, yakın zamana kadar iyi tıklamayan olağandışı şekiller oluşturur. Modern tavan tasarımları artık yüzer bir çizgi ile gergi tavanı tamamen kucaklıyor.

Çerçeve üzerinde yarı saydam bir film kullanıldığından, doku üzerinde benzersiz bir etki için ışığı eşit şekilde dağıtırken lambalar iyi gizlenebilir.

Işıklar kapalıyken, burada oynayan unsurları tam olarak takdir edemezsiniz. Bununla birlikte, ışıklar açıldığında, ışığın ışıklardan ne kadar eşit geldiğini kolayca fark edebilirsiniz.

Tipik olarak, bu iç tavan tasarımı, renkleri zevkinize göre ayarlayabilmeniz için özel bir uzaktan kumanda tipi ile gelebilir.

Harika bir alternatif olarak, herhangi bir ruh halinize katkıda bulunmak için ekran eklemeyi bile seçebilirsiniz.

Özetle;

Gelişen teknoloji ile her geçen gün daha fazla tasarım mümkün hale geldiğinden, her yıl tavan tasarımlarına dikkat etmek her zaman yardımcı olur.

Aslında, bu tasarımların geliştiğini söylemek güvenli.

İç tavan tasarımınızı yapmanın gerçekten yanlış bir yolu olmamasına rağmen, sadece bunların arkasındaki unsurlara ve teknolojiye dikkat etmenize yardımcı olur.

İster modern, ister aristokrat, ister her ikisinde de bir oyun olsun, sizin için bir şeyimiz olabilir.

Bu nedenle, hayal ettiğiniz yeni tavan için tavsiye almak için yardıma ihtiyacınız olursa, bizi aramaktan çekinmeyin.

Özenli tasarım danışmanlarımız, bir sonraki tavanınızı tasarlarken size aradığınız hızlı ipucunu verebilir.