Bar veya Restoranda Dekoratif Beton Kullanımı

Beton geleneksel olarak oldukça faydacı bir malzeme olarak düşünülmüştür, ancak artık durum böyle değildir. Son birkaç yılda, çok çeşitli ticari ve konut binalarında iç tasarımda kullanılan beton miktarında büyük bir artış oldu.

Dekoratif beton, rafine görünümü, çok yönlü yapısı, sağlamlığı ve dayanıklılığı nedeniyle özellikle konaklama sektörü için çok uygundur. Burada, barınızda veya restoranınızda harika bir etki yaratmak için dekoratif betonun kullanılabileceği bazı yollar ve konaklama işletmenizi baştan yaratmayı planlarken neden betonu düşünmeniz gerektiğine ilişkin nedenler yer almaktadır.

Döşeme

Dekoratif beton, bir bar veya restoran için ideal bir döşeme malzemesidir. Son derece güçlü ve dayanıklıdır, bu nedenle büyük miktarda yaya trafiğine dayanacak ve uzun yıllar dayanacaktır.

Ayrıca görünüşü açısından da son derece çok yönlüdür. Beton, farklı renk ve desenlerde damgalanabilir veya boyanabilir, bu nedenle mermer veya ahşap gibi çok çeşitli diğer döşeme malzemelerine benzeyecek şekilde, ancak daha uygun bir fiyata yapılabilir. Ayrıca farklı dokular da verilebilir, bu nedenle, hala oldukça çekici görünen kaymaz bir zemine sahip olarak sağlık ve güvenlik risklerini en aza indirmek istiyorsanız ideal bir seçimdir.

Duvarlar

Boyalı duvarlar veya duvar kağıdı genellikle bir barda veya restoranda pratik değildir. Müşteriler her akşam sürekli önlerinden geçip gidecekleri veya duvarlara yaslanacakları için, bozulmamış yüzey nadiren uzun sürer, bu nedenle genellikle birkaç ayda bir duvarlarınızı yeniden boyamanız veya duvar kağıdınızı yaptırmanız gerekir. Yeni malzemelere ve işçiliğe harcamak zorunda kalacağınız ve kuruluşunuzun yeniden dekore edilmesi sırasında gelenekleri kaybedeceğiniz için, zamanla bu son derece maliyetli olabilir.

Dekoratif beton bu sorunu çözmektedir. Güzel görünümünü asla kaybetmeden çok fazla temasa dayanabildiği için duvar kaplaması olarak kullanım için idealdir. Çok çeşitli görünümlere sahip olabildiğinden, bar veya restoranınızın dekor temasına kolayca uyum sağlayabilir, tuğla, mermer veya diğer birçok duvar kaplaması gibi görünerek istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlar. , kentsel, fütüristik şıklıktan klasik lüks stile.

Masa

Bir bar veya restoran işlettiğinizde masalar, sürekli olarak düşünmeniz ve dikkat etmeniz gereken bir şeydir. Üzerlerine konulan birçok dirseğe ve üzerlerine konulan sıcak plakalara dayanacak kadar dayanıklı olmalıdırlar. Dökülmeler sürekli olarak meydana geldiği için temizlemeleri de kolay olmalıdır. Ayrıca, müşterilerinize sıcak bir ortam sağlayacak kadar çekici görünmeleri gerekir.

Beton masa tablaları daha önce düşünmediğiniz bir şey olabilir, ancak dekoratif beton bu şekilde kullanmak için oldukça etkili bir malzemedir. Çok güçlü ve dayanıklı olduğu için müşterilerinizin üzerinde oluşturduğu tüm baskılara dayanacaktır. Ayrıca mendille kolayca temizlenen son derece hijyenik bir malzemedir, bu nedenle dökülenler leke bırakmadan etkili bir şekilde temizlenebilir.

Ek olarak, dekoratif beton masa tablalarının görünümü barınıza veya restoranınıza anında lüks bir dokunuş katacaktır. Son derece çekici görünen çok parlak bir yüzey elde etmek için cilalanabilir ve dekorunuzun geri kalanıyla uyumlu olacak şekilde renklendirilebilir.

Dekoratif Detaylar

Çoğu bar ve restoran, kuruluşa bir karakter kazandırmak için çeşitli dekoratif objelere sahiptir. Dekoratif beton, seçtiğiniz herhangi bir şekle çok kolay bir şekilde kalıplanabildiği için süs eşyaları ve heykeller oluşturmak için idealdir. Bu, logonuzu çubuğun üzerine dekoratif betona veya bir maskot modelini geldiklerinde müşterileri karşılamak için ön kapıların dışına yerleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Dekoratif beton, barınız veya restoranınız boyunca birçok alanda şık detaylar sağlamak için de kullanılabilir. Kapıların her iki yanındaki sütunları yontmak veya tavanda pervazlar oluşturmak için idealdir ve işletmenizi kalabalıktan farklı kılan son rötuşları ekler.