italyan sıva nedir

Ofis İçin İtalyan Sıva ve İtalyan Boya Uygulamaları

İtalyan cilalı sıvasının saf bir zarafet yaydığını söylemek, yetersiz bir ifade olabilir. Zanaat becerisini içeren ve sevimli bir geçmişi olan her şey her zaman biraz ayrıcalıklı olarak değerlendirilecektir. Ve bu kesinlikle cilalı sıva için geçerlidir, en lüks çekiciliği elde etme kabiliyetine sahip süslü bir sıva stili.

İstanbul’da cilalı sıva uzmanları çok azdır ve bu hiç de şaşırtıcı değildir, çünkü bu teknik en üst düzeyde teknik yetenek, ayrıca istisnai yetenek ve hayal gücü gerektirir. Sonuçların bozulmamış ve gerçekten göz alıcı olması için, uygulama yöntemleri ve içerdiği malzemeler hakkında çok fazla bilgi de çok önemlidir.

İtalyan sıvası söz konusu olduğunda, İstanbul’un önde gelen işletmeleri, bir iç mekanı tamamen farklı bir hale getirecek şekilde dönüştürmek için bu benzersiz, son teknoloji yöntemin birçok faydasını hızla keşfediyor. Seçkin perakende showroomlarından şık otel fuayelerine, sofistike salonlardan modaya uygun barlara ve yemek mekanlarına kadar, bu kaplamanın güzelliği ve mevcut seçeneklerin çokluğu, özellikle elit bir yapıya sahip olan pek çok ortamda mükemmel şekilde çalıştığı anlamına gelir.

İtalyan cilalı sıva, prestijli ofis alanlarının dekorunu şık bir şekilde yapmak için de harika bir şekilde kendini gösteriyor. Görkemli resepsiyon alanlarından büyük toplantı odalarına, karşılama ortak ve toplantı alanlarından en çağdaş çalışma alanlarına kadar, İtalyan sıvacılığında uzman uzmanların yardımıyla Londra ofislerinin tamamen dönüştürülmesi mümkündür. Ayrıca tüm avantajları sağlayan sadece görsel çekicilik değildir.

İtalyan Sıva Ticari Ortamlarda Neden Bu Kadar Popüler?

Ofis alanları gibi ticari ortamlarda, İtalyan sıvaları bir dizi nedenden dolayı inanılmaz derecede popüler hale geldi. İşte onlardan sadece bazıları.

Çok Yönlülük

İlk olarak, çok yönlülüğü için popülerdir. Ofis binaları çağdaş olabilir. Klasik veya dönem tarzında olabilirler. Sempatik dekor, çevrenin temasını ve atmosferini korumak için her zaman önemlidir.

Cilalı sıvalarla ilgili faydalı olan şey, çok fazla olasılığın olmasıdır. Yıpranmış, rustik çeşitlilik de dahil olmak üzere doğal taş benzeri kaplamalardan klasik cilalı mermer veya dökme betona benzeyenlere kadar seçenekler boldur. Ve bunun üzerine renk seçenekleri de var.

Cilalı sıva, düz yüzeylerin çoğu için uygundur, ancak bazı varyantlar, kolonlar ve diğer mimari özellikler gibi şeylere etkili bir şekilde uygulanabilir. Yani saklanacak ‘günahlar’ varsa, kesinlikle bunu sizin için yapacak ürün bu.

Markalaşma

İtalyan sıva, bir ofis ortamında da çok rağbet görüyor çünkü bir şirket logosunu entegre etmenin yolunu açıyor. Cilalı bir alçı duvar, panel veya sütunu süsleyen bir kurumsal logonun marka etkisini hayal edin. Hiç şüphesiz kalıcı bir izlenim bırakacaktır.

Logolar etkili bir şekilde kabartılabilir veya İtalyan cilalı sıvasına gömülebilir. En üst düzeyde uzman sıvama becerisinin yanı sıra ayrıntılara keskin bir göz ve en kararlı eli komuta eden titiz bir süreçtir.

Markalaşmaya uygun bir başka ısmarlama seçenek de şablonlamadır. Bu, tamamen bireysel bir şey elde etme yeteneğine sahip özenli bir tekniktir. Cilalı sıva uzmanları, gerçekten benzersiz ve zarif bir şekilde zamansız bir etki yaratmak için müşteriyle yakın işbirliği içinde çalışır.

Kolay Bakım

Firmaların ofis dekorlarında cilalı sıvaları tercih etmelerinin bir başka nedeni de daha pratiktir.

İtalyan sıvaları gerçekten çok dayanıklıdır. ‘Ömür boyu’ kaplama olarak bilinen bu, herhangi bir boyalı yüzeyden birkaç yıl daha uzun ömürlü olduğu bilinen bir üründür. Temizlemesi basittir, yalnızca nemli bir bez ve yumuşak sabunla basit bir silme gerektirir. Derin çizikler, eğer meydana gelirse, sadece mineral yün ile ovalayarak ortadan kaldırılabilir. Her iki yılda bir mum kaplama uygulanarak toz ve kir uzak tutulabilir.

Birçok ofis iç tasarımcısı, özellikle de kısa süre içinde daha az bakım gerektiren bir bitiş sağlamakla ilgili olduğunda, fayans ve doğal taş yerine İtalyan cilalı sıvayı tercih eder. Derz dolgusu olmadan, cilalı sıvaya asla fayans gibi yeniden dokunulması gerekmez ve harçla ilişkili daha az çekici özelliklerden bazıları olan küf veya renk bozulmasına eğilimli değildir. Ek olarak, kireç bazlı bir sıva olduğu için, genellikle çimento veya doğal taş kaplamalarda meydana gelen çatlama ve büzülmeye karşı daha az duyarlı olacaktır.

Çevre Dostu

Herhangi bir kurumsal organizasyon için çevresel sorumluluk kutusunu işaretlemek, İtalyan cilalı sıvasının kolayca yapabileceği bir şeydir.

Cam, granit ve mermer gibi cilalı sıva bileşenleri doğal kaynaklardan elde edilir ve toksin içermez. Hiçbir uçucu organik bileşik (VOC) yayılmaz. Ve ürün kireç bazlı olduğu için karbondioksiti çok iyi emer.

Alçı karışımını oluşturan yüksek pH’lı kireç ayrıca mantar öldürücü ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ürün ayrıca nefes alabilir, bu nedenle sıçrarsa veya nemli havalardan sonra ıslanırsa çok çabuk kurur. Bu, nemin yüzey altında tutulmasını önleyerek binanın dokusunu korur.

Bütün bunlar ayrıca cilalı sıvanın nemi düzenlemede ve mantar veya küf oluşumunu durdurmada usta olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, her yönden sağlıklı bir ortam ve İtalyan cilalı sıva akışını sürdürme seçeneği, süreklilik için binanın banyolarına ve mutfaklarına bakar.