Sürdürülebilir Boyalar Kullanarak Genel Boyama

Evinizin veya ofisinizin yenilenmesine ve yeni boyanmasına ihtiyacınız olsun, amacınız aynı olmalıdır: işi en iyi ekibin halletmesini sağlamak. Çoğu zaman en iyi takımlar en iyi malzemeleri yanlarında bulundururlar ve bugün sizinle bunun hakkında konuşacağız. Boya dünyasında bugünün tartışması sürdürülebilir boyalar etrafında dönecek. Profesyonel, nazik ve sürdürülebilir çabadaki rolünün bilincinde olan bir boyama şirketi kiralamanın faydalarının yanı sıra boyama hizmetlerinizle çevreci olmayı tartışacağız.

Sürdürülebilir Boyaların Dünyası

Çoğu insan, bir dereceye kadar, boyadaki kimyasalların üretilmesinin tamamen kolay veya temiz olmadığının farkındadır. Bu, daha iyi alternatiflerin olmadığı anlamına gelmez. Bugün, çevre dostu boyaların evinizde veya ofisinizde nasıl bir fark yaratabileceğinden ve tüm boyama endüstrisine nasıl fayda sağlayabileceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle sürdürülebilir boyayı neyin sürdürülebilir yaptığından bahsederek başlayalım.

Geleneksel boyayı sürdürülebilir boyayla karşılaştırırsanız, iki seçenekte bulunan VOC miktarında büyük bir fark olduğunu görürsünüz. VOC, ‘uçucu organik bileşik’ anlamına gelen bir kısaltmadır. VOC’ler hem insan yapımı hem de doğal olan her şeyde bulunur ve bunların üretimi insanlara ve çevrelerindeki dünyaya zararlı olabilir. Örneğin, bir ağaç ve bir kutu normal boya, VOC içerir – ancak eşit miktarlarda değil.

VOC’ler, normal boya söz konusu olduğunda bir sorundur, çünkü ürün kuruduktan sonra boyadaki kimyasallardan buharlaşırlar. Bu, mide bulantısı da dahil olmak üzere bir dizi sağlık sorununa yol açabilir ve boyamanın havalandırılan bir alanda yapılmasının birincil nedenidir. Sürdürülebilir boyanın devreye girdiği yer burasıdır. Sürdürülebilir boya, düşük VOC’lere sahip olacak veya hiç VOC’ye sahip olmayacak ve çevre dostu etiketini elde etmeden önce kapsamlı bir şekilde test edilmeleri gerekiyor.

Sürdürülebilir tesisin değerlendirilmesinin tek yolunun VOC olmadığını da bilmelisiniz. Alternatiflerin biraz daha yeşil olması için geri dönüştürülmüş, biyolojik bazlı veya tamamen doğal boyalara da bakabilirsiniz. Sürdürülebilir boyalar, bu tür bir seçenek sunmaya istekli ve hazır işletmeleri desteklerken, kişisel yaşamınızda biraz daha çevre dostu olmanın harika bir yoludur. Sürdürülebilir boyaların uygulanabilirliği sayesinde artık her türlü genel boyama hizmeti gerçekleştirilebilmektedir. Daha fazla bilgi için bugün bölgenizdeki bir uzmana danışın.